Sukces akcji „Szybki PIT” w galeriach handlowych

Urzędnicy pomagają w wypełnianiu PIT w galerii handlowej
UWAGA! JUŻ CZAS ROZLICZYĆ PIT za 2019!: Kliknij i pobierz darmowy program

Jak informuje Ministerstwo Finansów, z punktów zlokalizowanych w wybranych galeriach handlowych na terenie całego kraju, wysłano ponad 10 tys. elektronicznych PIT-ów. Urzędnicy obsłużyli w tym czasie 15 tysięcy podatników.

Urzędnicy pomagają w wypełnianiu PIT w galerii handlowej

Sześćdziesiąt siedem największych galerii handlowych w Polsce wzięło udział w akcji Szybki PIT. Ustawiono w nich specjalne stanowiska, na których dyżurowali urzędnicy, których zadaniem była pomoc podatnikom w wypełnieniu i złożeniu rocznego zeznania PIT. Osoby, które skorzystały z pomocy i wysłały e-PIT, dostały również Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które jest równoznaczne z otrzymaniem pieczątki na kopii zeznania, w przypadku składania PIT w urzędzie skarbowym.

Akcja Szybki PIT to nie tylko wypełnianie zeznań w galeriach. Ministerstwo Finansów przygotowało również telefoniczne dyżury ekspertów, specjalną aplikację do kontaktu z Administracją Podatkową przez internet czy dni otwarte w placówkach skarbowych na terenie kraju. Aby dodatkowo ułatwić podatnikom składanie rocznych deklaracji podatkowych, wszystkie urzędy skarbowe będą miały wydłużone godziny otwarcia w ostatnich dniach kwietnia. Przypominamy, że w 2016 roku, ostateczny termin składania rocznych rozliczeń PIT upływa 2 maja.

Więcej informacji o akcji Szybki PIT w tym artykule.

Komentarze