Akcja Szybki PIT już rozpoczęta

Urzędnicy pomagają w wypełnianiu PIT w galerii handlowej

O rozpoczęciu kampanii Szybki PIT poinformował resort finansów. Akcja ta, mająca na celu wsparcie podatników w rozliczeniu zeznania rocznego PIT, odbędzie się już po raz dziewiąty, a swoim zasięgiem obejmie całą Polskę.

Ministerstwo Finansów w kampanii Szybki PIT przygotowało wiele narzędzi, które pomogą podatnikom w wypełnieniu ciążącego na nich obowiązku podatkowego. Jak co roku wydłużone zostaną godziny pracy urzędów skarbowych, eksperci będą pełnić telefoniczne dyżury, a w galeriach handlowych staną punkty rozliczeń.

Urzędnicy pomagają w wypełnianiu PIT w galerii handlowej

Oprócz tego podatnicy będą także mogli łatwo i szybko zadać pytanie, na którą otrzymają fachową odpowiedź. Będzie to możliwe dzięki usłudze Zadaj pytanie.

Można się zastanawiać, dlaczego Szybki PIT. Pozytywne strony rozliczenia przez Internet są od lat przedstawiane przez Ministerstwo Finansów. Rozliczając się elektronicznie można to zrobić naprawdę szybko. Ponadto jest to bezpieczne i proste. Dodatkowo oszczędza czas oraz pieniądze. Nie ma przy tym konieczności drukowania formularza podatkowego, wypełniania do odręcznie ani kupowania znaczka pocztowego.

Podczas tegorocznej akcji Szybki PIT przygotowano dla podatników wiele narzędzi, które ułatwią rozliczenia oraz różne udogodnienia:

  • W dniach 24-25 marca w najpopularniejszych centrach handlowych w największych miastach w Polsce staną punkty rozliczeń, w których każdy podatnik będzie mógł wysłać swój PIT przez Internet.
  • W urzędach zostaną udostępnione stanowiska komputerowe, które umożliwią wysłanie PIT przez Internet.
  • W dniach 13, 20 i 27 kwietnia zarówno w urzędach skarbowych, jak i w samym Ministerstwie Finansów będą się odbywać dyżury telefoniczne, podczas których eksperci odpowiedzą na pytania podatników.
  • W dniach 27 i 28 kwietnia, czyli w czasie wzmożonego ruchu w urzędach, wszystkie będą mieć wydłużone godziny pracy.
  • Na potrzeby akcji zostały przygotowane plakaty oraz broszury informacyjne promujące wiedzę o rozliczeniach i aktualnych ulgach podatkowych.

 

Na stronie internetowej kampanii Szybki PIT znajdują się aktualności, broszury informacyjne przygotowane przez Ministerstwo Finansów, a także informacje o sposobach rozliczeń rocznych przez Internet. Można tam także odnaleźć wyszukiwarkę urzędów skarbowych.

Jednocześnie na Portalu Podatkowych wszystkie zainteresowane osoby mogą znaleźć aktualne formularze oraz skorzystać z usługi PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego. Ponadto mogą zadać pytanie dotyczącego swojego zeznania podatkowego.

Akcję można również odnaleźć na Facebooku https://www.facebook.com/Szybki.PIT/?fref=ts

Komentarze