Faktura online – dlaczego warto się do niej przekonać?

faktura vat

Coraz więcej osób przekonuje się do dokumentacji online. Faktury wystawiane tą drogą również zyskują na popularności, ponieważ wykonuje się je szybciej i łatwiej poprawić błędy, czy nawet w ogóle ich nie popełnić. Dzięki temu nie tylko szybciej uporamy sie z wystawieniem kilku takich dokumentów pod rząd, ale i nie stracimy czasu na ponowne, ręczne wypełnianie ich, kiedy pojawią się błędy. Dziś piszemy o tym, dlaczego jeszcze warto się przekonać do faktury online.

faktura vat

Faktura online – dlaczego warto?

Przygotowywanie faktur online bardzo usprawnia pracę w każdym przedsiębiorstwie. Dzięki temu sposobowi, księgowa jest w stanie w krótszym czasie wystawić kilka razy więcej dokumentów, niż w przypadku tradycyjnego fakturowania.

Fakturę VAT online możemy wystawić dzięki specjalnemu programowi. Jeśli zapiszemy sobie dane, przy kolejnych fakturach część z nich (na przykład nazwa naszej firmy, adres itd.) program wstawi sam i zaoszczędzimy kolejny, cenny czas.

Faktura online – realne oszczędności

Każdorazowe drukowanie faktury, zakup kopert i podróż na pocztę oraz opłata za wysyłkę to koszta, które zsumowane z perspektywy roku robią wrażenie. Dzięki wystawieniu faktury w wersji online, nie tylko oszczędzamy te pieniądze, ale i również czas, który możemy przeznaczyć, by wykonać ważną pracę w swojej firmie.

Pamiętajmy też, że faktura online jest bezpieczna, gdyż minimalizuje ona ryzyko popełnienia błędów w dokumentacji. Ponowne wystawienie faktury jest szybkie i nie tracimy cennych pieniędzy na wysyłki dokumentów pocztą.

Poza tym wysłanie faktury drogą internetową, czyli mailem, pozwala na bardzo szybkie rozliczenia. Klient nie musi czekać na przesyłkę i mamy pewność, że mail dotrze na czas. Z tym drugim, szczególnie w przypadku wysyłek pocztowych, różnie bywa.

Bezpieczne przechowywanie faktur

Prawo nakazuje przechowywanie wystawionych faktur VAT przez określony czas. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie tak zorganizować papiery, by wszystko było na swoim miejscu. W dużych przedsiębiorstwach bałagan i brak jakiegoś dokumentu to codzienność, ale jeśli chodzi o faktury, lepiej trzymać je w ryzach.

Faktury wystawione droga internetową możemy przechowywać w bezpiecznym miejscu na dysku komputera lub w tak zwanej chmurze. Dzięki temu w dowolnym momencie je drukujemy lub po prostu wysyłamy do odpowiednich organów.

Bardzo ważne jest regularne porządkowanie oraz sprawdzenia ważności firmowych dokumentów. Dzięki porządkowi w papierach możemy spokojnie zajmować się ważnymi sprawami swojego przedsiębiorstwa.

Komentarze