Jak sprzedawać na Amazonie?

Amazon to bardzo popularna platforma do sprzedaży w Internecie. Mogą z niej korzystać zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. No ale jak zacząć zarabiać? Jak rozliczyć osiągnięte zyski? Kiedy konieczna jest księgowość amazon? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Amazon – dlaczego właśnie tam?

Platforma Amazon ma już 26 lat. Została założona w 1994 roku przez Jeffa Bezosa. Chociaż jej twórca rozpoczął od niewielkiego, internetowego „targowiska”, z czasem witryna przekształciła się w największego na świecie sprzedawcę internetowego. Amazon oferuje zarówno produkty, wystawiane przez niezależnych sprzedawców, jak i te, pochodzące bezpośrednio od Amazona. Platforma bazuje nie tylko na wystawianiu produktów, ale również ich dystrybucji – magazynowaniu i wysyłce. Chociaż Amazon ma w Polsce swoje ośrodki, nie działa tutaj polska wersja platformy. Prace nad nią jednak trwają i prawdopodobnie ruszy jeszcze w 2020 roku. Warto zatem jeszcze dzisiaj przeanalizować możliwości, jakie daje ta platforma. Na pewno przyda się między innymi księgowość Amazon.

Jak rozpocząć sprzedać?

Popularność Amazona na pewno pozwoli rozwinąć niejedną działalność. No ale jak rozpocząć swoją przygodę z tą platformą? Na początek należy wybrać produkty, które będziemy sprzedawać, a także rynki zbytu dla nich. Nie musimy bowiem sprzedawać wyłącznie w Polsce. Biorąc jednak pod uwagę zagranicznych klientów, dobrze jest uwzględnić bariery językowe i różnice kulturowe, a także podatki, które mogą być inne zagranicą. W kolejnym kroku należy zarejestrować konto na platformie Amazon. Już w tym momencie trzeba mieć gotową listę towarów do sprzedaży. Co niezwykle istotne, nazwy produktów powinny zostać przetłumaczone na język wybranego rynku. Na tym etapie trzeba też wybrać sposób wysyłki. Można zająć się tym zagadnieniem samodzielnie lub skorzystać z usługi Amazon Fulfillment (FBA). Ta druga możliwość powoduje, że towary trzeba będzie dostarczyć do magazynu Amazona, a on zajmie się resztą. Rozpoczynając działalność z Amazonem dobrze też sięgnąć po amazon księgowość.

Amazon księgowość – dlaczego warto?

W handlu międzynarodowym należy liczyć się z rozmaitymi przepisami celnymi i regulacjami, obowiązującymi w innych państwach. Czasem konieczne staje się na przykład zarejestrowanie działalności do celów VAT w innym niż Polska państwie. Aby skuteczniej realizować obowiązki, wynikające z przepisów prawa i po prostu ułatwić sobie życie, można skorzystać z dodatkowej usługi – amazon księgowość.

Komentarze