Jak złożyć PIT w urzędzie skarbowym?

pit

Aby złożyć zeznanie roczne PIT możemy skorzystać z następujących możliwości:

  • przez internet – najwygodniejsza forma rozliczenia. Po więcej kliknij tutaj.
  • złożyć osobiście lub przez pośrednika w okienku podawczym w swoim urzędzie
  • wysłać listem poleconym za pośrednictwem publicznego operatora pocztowego (np. Poczty Polskiej) z jednej z placówek na terytorium Polski
  • złożyć w administracji zakładu karnego lub aresztu śledczego
  • złożyć w dowództwie jednostki wojskowej lub na ręce kapitana statku (dotyczy żołnierzy i marynarzy)
  • za granicą w jednostce konsularnej

składanie pit

Przy wysyłaniu PIT-ów pocztą, niezwykle ważne jest, by zachować potwierdzenie wysłania. Zeznanie zawsze musi być wysłane listem poleconym, zwykły list lub przesyłki innych firm kurierskich są niedopuszczalne. Dzięki potwierdzeniu mamy dowód, że nasz PIT został wysłany konkretnego dnia, co jest istotne, gdy musimy udowodnić, że się nie spóźniliśmy.

Składając PIT w okienku podawczym urzędu skarbowego, administracji zakładu karnego czy w jednostce wojskowej, warto jest mieć drugi egzemplarz (kserokopię) swojego zeznania, by urzędnik lub osoba upoważniona, mogli przybić nam pieczątkę z datą wpłynięcia.

Czy wiesz, że…

Nie ma prostszego i wygodniejszego sposobu na rozliczenie PIT, niż za pomocą programu lub przez stronę internetową. Im szybciej to zrobisz, tym szybciej dostaniesz zwrot podatku. Ściągnij program lub wypełnij PIT online!

Składanie przez internet ma pewne ograniczenia – niektóre z PIT-ów wymagają bezpiecznego podpisu elektronicznego. Bez problemu natomiast wypełnimy i wyślemy drogą elektroniczną najpopularniejszy PIT-37, oraz druki PIT 36, PIT 36L, PIT 28, PIT 19A, PIT 38, PIT 39, PIT 16 i PIT 16A. Po pomyślnym przesłaniu zeznania do urzędu skarbowego otrzymamy tzw. Urzędowe Poświadczenie Odbioru – generowany automatycznie kod, który jest naszym potwierdzeniem.

Komentarze