Jak zrobić przelew zagraniczny na rachunki w różnych walutach?

Ze względu na dużą swobodę podróżowania, handlu i pracy za granicą, a także robienia zakupów w sklepach internetowych stykamy się z koniecznością wykonywania przelewów zagranicznych. Zdarzają się sytuacje, gdy musimy przelać pieniądze na kilka rachunków w różnych walutach. Jak to zrobić w sposób szybki i bezproblemowy?

Kantor internetowy w nowej odsłonie

 

Kantory internetowe zostały docenione ze względu na korzystne warunki wymiany walut. Są konkurencyjne wobec banków i kantorów stacjonarnych. Rozbieżności w cenach walut są spowodowane indywidualnymi ustaleniami dotyczącymi spreadu. Spread stanowi różnicę między kursem kupna i sprzedaży danej waluty. Kantory internetowe utrzymują go na niskim poziomie 0,2-1%, co obniża koszt waluty. Mogą sobie na to pozwolić ze względu na nieustanną aktualizację kursu, dzięki czemu wahania na rynku walutowym nie powodują ich strat finansowych. Banki i kantory stacjonarne uaktualniają kursy 2-3 razy dziennie, więc wyższy spread chroni ich przed stratami w nieprzewidzianych sytuacjach. W efekcie banki kształtują spread średnio na poziomie 5%, a kantory stacjonarne 2,5%. Korzyści płynące z wymiany online są więc oczywiste, ale wymiana jest nieco kłopotliwa ze względu na konieczność posiadania konta złotówkowego i walutowego w walucie, którą chcemy kupić. Na szczęście pojawiła się nowa usługa umożliwiająca równoczesne dokonanie wymiany w kantorze internetowym i przelanie środków na wskazane konto zagraniczne własne lub obcej osoby czy też firmy bez konieczności zakładania konta walutowego.

 

Finansowe korzyści

 

Możliwość bezpośredniego przelewu zagranicznego eliminuje konieczność posiadania kilku kont walutowych, co byłoby uciążliwe i nieopłacalne finansowo ze względu na koszty związane z prowadzeniem rachunków w obcej walucie, a także wykonywanie oddzielnych przelewów, za które każdorazowo bank pobierałby opłatę. W przypadku przelewów zagranicznych wykonywanych za pośrednictwem kantoru internetowego również są pobierane opłaty, ale zasady transakcji są przejrzyste i nie ma żadnych ukrytych opłat.

 

Jedna operacja zamiast osobnej wymiany waluty i przelewu

 

Gdy mamy do czynienia z koniecznością zrobienia przelewu na rachunki w różnych walutach, wówczas wymiana każdej waluty, a następnie wykonywanie przelewu z każdego konta osobno to dodatkowa praca zabierająca czas. Dzięki możliwościom, jakie zapewnia https://internetowykantor.pl/jak-to-dziala/przelewy-zagraniczne/ operacja przebiega sprawnie i oszczędza się mnóstwo czasu. Po zalogowaniu na stronie kantoru wykonuje się wszystkie przelewy z jednego miejsca i to w ramach jednej operacji bez konieczności odrębnego przewalutowania.

 

Jakie waluty można przesyłać przelewem zagranicznym w kantorze internetowym?

 

Kantor internetowy zapewnia szybkie przelewy w przypadku euro i dolarów amerykańskich, ale osoby zawierające transakcje w rzadko stosowanych walutach także będą mogły bez problemu zrealizować przelewy. Kantor internetowy umożliwia przesłanie takich walut jak: lew bułgarski, dolar kanadyjski, korona czeska, korona duńska, dolar nowozelandzki lub lira turecka.

Komentarze