Polska marka pracująca z największymi – poznaj ITMAGINATION

komputer dział IT

Rynek IT w Polsce od lat rozwija się niezwykle prężnie. Nasz kraj jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji dla firm poszukujących wysokiej jakości specjalistów w dziedzinie programowania. W 2016 roku znaleźliśmy się w pierwszej trójce pod względem jakości deweloperów według rankingu Hackerrank. Nic więc dziwnego, że polskie spółki działają z coraz większym rozmachem i z powodzeniem budują swój wizerunek za granicą. Jedną z nich jest właśnie ITMAGINATION.

komputer dział IT

ITMAGINATION – polska firma z globalnymi ambicjami

ITMAGINATION to polski software house, który swoją działalność rozpoczął w 2008 roku. Jego specjalnością jest tworzenie dedykowanego oprogramowania i systemów analizy Business Intelligence oraz outsourcingu. Swoje rozwiązania kieruje m.in. do banków, instytucji finansowych, firm z sektora commerce, branży budowlanej, energetycznej oraz technologicznej. W ciągu ostatniej dekady udało jej się zrealizować setki projektów, zarówno dla średnich, jak i dużych przedsiębiorstw z całego świata.

Po dziesięciu latach działalności firma może pochwalić się wielomilionowym przychodem. W 2018 roku ITMAGINATION osiągnęło zysk netto z działalności kontynuowanej na poziomie niemal 4,9 mln złotych. Do tego dochodzą jeszcze zyski z czterech spółek działających pod tym szyldem. Przedsiębiorstwo uzyskało więc łączny dochód o wysokości 92 mln złotych. W ujęciu rocznym to prawie 20-procentowy wzrost.

Jak podkreśla Daniel Arak, jeden z założycieli i członek zarządu ITMAGINATION, to konsekwencja w realizacji strategii rozwoju jest kluczem do sukcesu firmy. W ciągu dekady spółce udało się wypracować stabilny i skuteczny model biznesowy. Dużą część przychodów (50 proc.) stanowią zyski z projektów realizowanych we współpracy z zagranicznymi klientami. Plany na przyszłość są ambitne – w tym roku ta liczba ma urosnąć do 70 proc.

Prestiżowi klienci i realizacje

ITMAGINATION stawia przede wszystkim na współpracę z firmami działającymi na rynkach zagranicznych. Do grona klientów spółki zaliczają się światowi giganci z sektora bankowego oraz e-commerce. Na koncie mają wiele prestiżowych realizacji, w tym aplikację treningową przygotowaną dla lidera rankingu FIFA – Belgii, oraz system rozpoznawania obrazów w social mediach.

Renomą w branży cieszą się także programiści ITMAGINATION, którzy na co dzień współtworzą projekty dla klientów od Australii, przez Azję i Europę po Amerykę Północną.

Jak dodaje Daniel Arak – Mamy ogromne szczęście, bo nasz zespół realizuje projekty dla najbardziej ekscytujących firm międzynarodowych. Klienci doceniają nasze kompetencje i doświadczenie, m.in. w dużych projektach outsourcingowych.

Dzięki strategii innowacyjności ITMAGINATION jest w stanie wprowadzać i rozwijać nowoczesne rozwiązania w działaniach partnerów biznesowych. Podstawą jest model Innovation as a Service – wdrożenie technologi takich jak Big Data czy Data Analytics stanowią duży krok w rozwoju wielu przedsiębiorstw. Wspólne przejście przez tego typu procesy jest szybsze, mniej problematyczne i w rezultacie bardziej efektywne.

Komentarze