Urząd Skarbowy Nowa Sól

Urząd Skarbowy w Nowej Soli

Urząd Skarbowy
ul. Staszica 1
67-100 Nowa Sól

Godziny otwarcia US Nowa Sól:

Poniedziałek 8:00 – 18:00
Wtorek 8:00 – 15:00
Środa 8:00 – 15:00
Czwartek 8:00 – 15:00
Piątek 8:00 – 15:00

Numer telefonu do Urzędu Skarbowego

tel. 68 456-03-02
fax. 68 456-03-01

Urząd Skarbowy Nowa Sól
Urząd Skarbowy w Nowej Soli (fot. Google)

e-mail

us0805@lu.mofnet.gov.pl

Numery Kont

CIT – 23 1010 1704 0034 9222 2100 0000
VAT – 70 1010 1704 0034 9222 2200 0000
PIT – 20 1010 1704 0034 9222 2300 0000
Pozostałe dochody z tytułu podatkowych i niepodatkowych należności budżetowych
14 1010 1704 0034 9222 2700 0000
Karta podatkowa, PCC, podatek od spadków i darowizn
57 1010 0055 0200 8050 0007 0000

Zasięg terytorialny:

Urząd Skarbowy w Nowej Soli obsługuje mieszkańców miejscowości Bielawy, Bielice, Bobrowniki, Bodzów, Bonów, Borki, Borowiec, Borów Wielki, Borów Polski, Broniszów, Buczków, Bulin, Bycz, Bytom Odrzański, Chełmek, Ciepielów, Cisów, Czasław, Czciradz, Dąbrowno, Dębianka, Drogomil, Drogoniów, Drwalewice, Dziadoszyce, Głuszyca, Gołaszyn, Jesiona, Jesionka, Jeziorna, Jodłów, Józefów, Karszynek, Kiełcz, Kierzkowice, Kierzno, Kolsko, Konin, Konotop, Konradowo, Koserz, Kożuchów, Kropiwnik, Królikowice, Książ Śląski, Lasocin, Lelechów, Lipiny, Lipka, Lubieszów, Lubięcin, Ługi, Małaszowice, Marianki, Mesze, Miłaków, Mirocin Dolny, Mirocin Górny, Mirocin Średni, Modrzyca, Nieciecz, Niedoradz, Nowa Sól, Nowe Żabno, Nowe Miasteczko, Odra, Okopiec, Osada Leśna, Otyń, Piękne Kąty, Podbrzezie Dolne, Podbrzezie Górne, Polanka, Popęszyce, Popowo, Porębów, Przyborów, Przyborze, Radocin, Radosławice, Radwanów, Rejów, Różanówka, Rudno, Siedlisko, Sławocin, Słocina, Sobolice, Sokołów, Solniki, Stany, Stara Wieś, Stare Żabno, Stary Staw, Stawy, Strumianki, Strumiany, Strzeszków, Studzieniec, Stypułów, Szyba, Ścieżyna, Święte, Tarnowskie Młyny, Tarnów Bycki, Tatarki, Troska, Tyrszeliny, Uście, Wierzbnica, Wierzbniczki, Wrociszów, Zacisze, Zagóra, Zakęcie, Zatorze, Zawada, Zwierzyniec, Żuków.

Mapa dojazdu:


Wyświetl większą mapę

Rozliczenie PIT online – informacja dla petentów US Nowa Sól

Obecnie deklarację PIT można rozliczyć przez Internet. Najpierw dokument musi zostać uzupełniony, a następnie jest wysyłany do fiskusa za pomocą specjalnego programu. Wystarczy podać pięć podstawowych danych weryfikacyjnych, aby rozliczyć się z urzędem skarbowym nie wychodząc z domu.

Kto może składać?

PIT online można składać bez e-podpisu. Tej formie podlegają wszyscy podatnicy deklarujący: PIT-36, PIT-37, PIT-36L, PIT-39, PIT-38, PIT-19A, PIT-16, PIT-28 czy PIT-16A. Dostępna jest również możliwość złożenia rozliczenia podatków PCC oraz VAT.

Jak złożyć deklarację PIT online?

Roczną deklarację podatkową można złożyć online bądź za pomocą dowolnego, przeznaczonego do tego programu z poziomu komputera. Obecnie w Internecie pełno jest takich programów, ale pamiętajmy, by korzystać wyłącznie z tych sprawdzonych. W przypadku, gdy podatnik chce uniknąć korzystania z e-podpisu, kreator będzie wymagał podania: imienia, nazwiska, daty urodzenia, PESEL-u, NIP-u oraz kwoty przychodu z poprzedniego zeznania podatkowego.

Aby rozliczenie PIT mogło dojść do skutku w wersji elektronicznej, osoba składająca deklarację musi mieć wiedzę na temat składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, a także o potrąconych zaliczkach. W przypadku natomiast, gdy podatnik poda błędną kwotę przychodu za poprzedni rok, wówczas program go nie rozpozna i deklaracja nie trafi do fiskusa.

Proste czy skomplikowane?

Wbrew pozorom złożenie rozliczenia PIT online jest bardzo proste. Kreator prowadzi podatnika przez kolejne etapy w bardzo jasny sposób. Stąd też nie warto obawiać się pomyłki, gdyż one zdarzają się bardzo rzadko. Przy każdym pytaniu do deklaracji znajdują się specjalnie oznaczone miejsca za pomocą znaków zapytania. Po kliknięciu w nie pojawia się szerszy opis zagadnienia.

W ten sposób kreator jeszcze lepiej objaśnia kwoty i to, czy dane pole dotyczy danego podatnika. Dzięki przechodzeniu po kolei program wiele rzeczy zrobi za osobę składającą deklarację podatkową. Jednocześnie minimalizuje ryzyko popełnienia pomyłki przy obliczeniach.

Deklaracja PIT online z małżonkiem czy bez?

Małżeństwo może wspólnie złożyć deklarację PIT. Wówczas wypełnia ją jeden z małżonków i dotyczy ona obojga. Upoważnienie nie jest potrzebne ani w formie elektronicznej, ani tradycyjnej. W deklaracji należy jedynie zaznaczyć, że ma być ona złożona dla obojga. To wystarczy jako forma oświadczenia upoważniająca współmałżonka do rozliczenia podatku PIT.

Czy mój PIT dotarł do fiskusa?

Podatnik zakładając konto na platformie podatkowej ma cały czas dostęp do informacji na temat tego, jak wygląda status jego deklaracji. Po zalogowaniu się może prześledzić, czy PIT dotarł lub czy wymaga nałożenia zmian lub uzupełnienia. Wszystko to podatnik może zrobić online.

W przypadku osób, które nie posiadają konta na platformie podatkowej, a mimo to złożyli rozliczenie PIT online, dostają informacje bezpośrednio na skrzynkę mailową. Oficjalnym dokumentem potwierdzającym doręczenie deklaracji do urzędu skarbowego w Nowej Soli jest Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO). Jest ono wysyłane na adres mailowy bądź bezpośrednio na konto na platformie podatkowej.

PIT

Powiązane artykuły