Jak wybrać konto bankowe dla firmy?

Na rynku pojawia się coraz więcej banków i ofert dla przedsiębiorców. Jednak większość z nich jest mało opłacalna dla początkujących lub nawet zaawansowanych firm z uwagi na liczne kruczki prawne. Jeśli więc chcesz założyć korzystne konto biznesowe, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca. Znajdziesz w nim kilka cennych wskazówek, które na pewno przydadzą Ci się przed podpisaniem umowy z jakimkolwiek bankiem.

pieniądze

Mimo że założenie konta w banku jest proste, to prowadzenie go, płatności za posiadanie w nim gotówki, przelewy i wypłaty z bankomatu mogą przytłoczyć. Nie każdy bank daje możliwość prowadzenie darmowego konta lub bezprowizyjnego wysyłania pieniędzy. Jak więc wybrać idealne konto bankowe dla swojego przedsiębiorstwa?

Czym się kierować przy wyborze konta dla biznesu?

Na pewno musisz skonstruować listę rzeczy, których wymagasz od banku. Nieograniczone wypłaty z bankomatów na terenie całego kraju lub bankowość internetowa i możliwość płatności telefonem to atuty, które doceniasz. Jednak warto też zobaczyć, które konto firmowe można prowadzić za całkowite 0 zł lub które jest bezpłatne, ale po wydaniu określonej w regulaminie kwoty. Dzięki temu Twojej firmie odejdą niepotrzebne koszty za posiadanie rachunku bankowego. Jeśli na przykład posiadasz firmę transportową, na pewno przydadzą się także bezpłatne wypłaty z bankomatów lub szybkie przelewy na telefon. Może to wydać się nierealne, ale nadal mimo tego, iż banki szybko podążają za nową technologią, jedynie część z nich posiada nowoczesne oferty obejmujące mobilne płatności lub zbliżeniowe regulowanie należności przy kasie za pomocą smartfona.

Kilka złotych zasad, którymi warto kierować się przy wyborze konta w banku

Konto bankowe dla firmy musi spełniać pewne wymagania nie tylko przedsiębiorcy, ale i całego biznesu. Największym atutem są rachunki w placówkach bankowych, do których przypisana jest na przykład bezpłatna pomoc księgowa lub prawna czy mini pakiet darmowych przelewów zagranicznych.

Inne sposoby, dzięki którym wybierzesz najlepsze konto dla swojej firmy to:

  • porównywarka ofert placówek bankowych,
  • poszukanie opinii o danym banku w sieci, wśród innych przedsiębiorców,
  • dokładne zapoznanie się z regulaminami rachunków, które przed podpisaniem umowy można znaleźć na stronach internetowych placówek,
  • przyszłościowe patrzenie na dany bank – czy do tej pory szedł z duchem czasy, czy unowocześnia swoje systemy bankowości lub oferty itd.,
  • dostosowanie banku do realnych potrzeb firmy.
PIT

Powiązane artykuły