W banku, u dealera czy u agenta ubezpieczeniowego? Gdzie kupić OC?

Posiadanie ubezpieczenia OC to konieczność. Na szczęście żaden kierowca nie powinien mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej oferty. Takie rozwiązanie oferują nie tylko towarzystwa ubezpieczeniowe, ale również komisy, dealerzy samochodów, a nawet banki. Która z możliwości będzie dla nas najkorzystniejsza? Gdzie warto wykupić polisę OC?

gdzie kupić OC dla samochodu

Tradycyjnie – polisa u źródła

Pierwszym wyborem w przypadku zakupu ochrony dla wielu z nas będzie z pewnością towarzystwo ubezpieczeń. To rozwiązanie tradycyjne, od którego warto rozpocząć poszukiwanie odpowiedniej polisy. Przede wszystkim mamy możliwość obliczenia wysokości składki przy pomocy kalkulatora ubezpieczenia samochodu. Po wypełnieniu internetowego formularza system przedstawi najkorzystniejszą ofertę dostosowaną do naszych potrzeb.

W przypadku towarzystw ubezpieczeń oferujących ubezpieczenia komunikacyjne, istotną kwestią jest także obszerna oferta. Poza samym OC możemy zdecydować się na zakup Autocasco, NNW lub assistance. Szeroki wybór możliwości pozwala precyzyjnie dopasować produkt do potrzeb kierowcy, a ponadto zakup ubezpieczeń w pakiecie jest zdecydowanie bardziej opłacalny.

Ubezpieczenie w komisie?

Polisę ubezpieczeniową możemy uzyskać także podczas zakupu samochodu. Tak zwane OC komisowe to krótkoterminowe ubezpieczenie, które nabędziemy w firmach pośredniczących w sprzedaży samochodów. To polisy krótkoterminowe, które odnawia się co 30 dni.

Z tego rozwiązania korzysta się jednak przede wszystkim w określonych sytuacjach. OC komisowe to rozwiązanie dla właścicieli samochodów zarejestrowanych tymczasowo lub sprowadzanych zza granicy.

OC u agenta

Agent ubezpieczeniowy może pracować niezależnie jako przedstawiciel wielu firm lub w imieniu konkretnej agencji ubezpieczeniowej. Jego praca polega na tym, by nadzorować i organizować czynności związane z ubezpieczeniami – pozyskuje klientów, przedstawia im warunki, podpisuje umowy i wykonuje je. Wykupienie OC u agenta ubezpieczeniowego to dla większości osób wygodna opcja. Możemy umówić się z nim w dowolnym miejscu, o dopasowanej do naszych potrzeb godzinie. Jeśli postawimy na spotkanie z tzw. multiagentem, dostaniemy ofertę różnych firm ubezpieczeniowych, z których będziemy mogli wybrać tę najlepszą dla nas.

Ubezpieczenie OC w banku. Czy warto?

Na zakup polisy OC możemy zdecydować się również korzystając z usług banku. Czy warto rozważyć taką opcję? To z pewnością oszczędność czasu – w końcu kwestie dotyczące polisy możemy rozwiązywać w tym samym czasie, co tematy finansowe. Oznacza to jednak dodatkowe formalności, np. w przypadku korzystania z produktów bankowych. Najczęściej przy zakupie ubezpieczenia bank wymaga od nas wybrania z jego oferty dodatkowych produktów, np. założenia konta czy wyrobienia karty kredytowej.

Poszukując oferty polisy OC, warto skorzystać z fachowej pomocy. Odwiedzając stronę mtu24.pl można skorzystać z kalkulatora ubezpieczenia samochodulub telefonicznie skontaktować się z konsultantem.

PIT

Powiązane artykuły