Zarządzanie wnioskami urlopowymi w firmie

„Kilkukrotnie w ciągu każdego roku zdarzają się okresy, w których wielu pracowników jednocześnie decyduje się na urlop. Zdarza się to w święta, ferie lub w miesiącach wakacyjnych. Aby taki czas nie sparaliżował działalności naszego przedsiębiorstwa, warto go z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować. Pomoże nam w tym oprogramowanie umożliwiające zarządzanie wnioskami urlopowymi w firmie.”

Elektroniczny obieg dokumentów w firmie

Na rewolucję w zarządzaniu wnioskami urlopowymi pozwoli nam zamiana tradycyjnego obiegu dokumentów na elektroniczny. Można wprowadzić go w wielu różnych obszarach – w księgowości, dostawach czy aktach pracowniczych – i w każdym z nich zaoszczędzi nam mnóstwo czasu oraz pieniędzy. W przypadku wniosków urlopowych taki system zarządzania dokumentami umożliwia nie tylko składanie ich drogą elektroniczną, lecz również ułatwi zarządzanie samymi urlopami. Wprowadzenie w firmie elektronicznego systemu zarządzania wnioskami urlopowymi pozwoli znacząca usprawnić oraz zoptymalizować ten proces.

http://www.primesoft.pl/

Koniec urlopów w tym samym czasie

Dla większości przedsiębiorstw zmorą były sytuacje, w których równocześnie wolne miały wszystkie osoby decyzyjne lub pracownicy na tych samych stanowiskach, przez co niemożliwym stawało się zastąpienie ich. Praca naszego przedsiębiorstwa zostawała zakłócona, zaś wiele rzeczy musiało poczekać na zakończenie okresu urlopowego. Elektroniczne zarządzanie urlopami umożliwia tworzenie przejrzystego grafiku, na którym natychmiastowo zobaczymy czy nie grożą nam powyższe sytuacje. Mając łatwy dostęp do informacji, który z naszych pracowników idzie w najbliższym czasie na urlop, możemy ze spokojem i z wyprzedzeniem zaplanować pracę firmy tak, by przebiegała ona sprawnie i płynnie.

Optymalizacja procesu składania wniosków urlopowych

Również sam proces ubiegania się o urlop staje się maksymalnie uproszczony. Zamiast tradycyjnego drukowania papierowych wniosków możemy złożyć cyfrowe zapytanie, które natychmiastowo otrzyma nasz przełożony. Możemy również w każdej chwili sprawdzić, czy zaakceptował on wniosek.

PIT

Powiązane artykuły