Kończy się pierwszy miesiąc przedłużonej Loterii Paragonowej. Tylko do dzisiaj można rejestrować dowody zakupu, które zostały wydane w przeciągu ostatnich 31 dni. Narodowa Loteria Paragonowa została przedłużona o pół roku i potrwa do końca marca 2017. Zabawa polega na rejestrowaniu paragonów fiskalnych, które zostały wydane przy okazji zakupów lub korzystania z usług firm w naszym kraju. Loteria jest bezpłatna, można wprowadzić do systemu dowolną ilość paragonów, ale każdy musi opiewać na kwotę 10 zł lub wyższą. Rejestracji paragonów wydanych w danym miesiącu, można dokonać wyłącznie do końca tego miesiąca, tzn.…
Read MoreMiesiąc: październik 2016
Kontrola Skarbowa bije rekordy skuteczności
Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, organ odpowiedzialny za kontrole podatników niemal dwukrotnie zwiększył swoją skuteczność w walce z nadużyciami finansowymi. Dzięki temu, w budżecie państwa zostanie o półtora miliarda zł więcej. W okresie trzech pierwszych kwartałów tego roku, zbadano ponad 7,1 tys. podmiotów gospodarczych (w tym około 4,1 tys. spraw dotyczyło kontroli podatkowej). To niewiele więcej, niż przed rokiem – w analogicznym okresie 2015 r., ogółem przystąpiono do niecałych 6,8 tys. postępowań kontrolnych. Skąd więc tak nagły wzrost skuteczności? Pracownikom Kontroli Skarbowej postawiono jasne zadanie skupienia swoich działań tam, gdzie dochodzi…
Read MoreJedziesz taksówką? Weź paragon!
Przypominamy o trwającej loterii paragonowej, w której do wygrania są cenne nagrody: wysokiej klasy samochody, komputery i tablety. Wszystko, co trzeba zrobić, to zbierać i rejestrować paragony fiskalne, nie tylko te od taksówkarzy. W związku z ogromną popularnością Narodowej Loterii Paragonowej, przedłużono czas jej trwania o pół roku. Zabawa wystartowała 1 października 2015 roku i miała skończyć się po 12 miesiącach, czyli z końcem września 2016 r. Okazało się jednak, że Polacy tak polubili darmową loterię, że zdecydowano o jej wydłużeniu o sześć miesięcy. Wg danych Ministerstwa Finansów, pod koniec…
Read MoreZmiany limitów w transakcjach bezgotówkowych między firmami
Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, od początku przyszłego roku zmieni się kwota płatności, jaką przedsiębiorca będzie mógł zapłacić gotówką innemu przedsiębiorcy. Zmniejszy się ona z dotychczasowych 15 tys. euro (około 64,8 tys. zł) do 15 tysięcy złotych. Ustawą z dnia 13 kwietnia 2016 r. ustawodawca zmienił treść ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, osób prawnych oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Zmiany dotyczą limitów wysokości transakcji między dwoma różnymi podmiotami gospodarczymi, których należy dokonać za pomocą przelewu na rachunek bankowy. Co więcej, dotyczy to jednorazowej wartości transakcji, niezależnie od wynikającej…
Read More