Jedziesz taksówką? Weź paragon!

Przypominamy o trwającej loterii paragonowej, w której do wygrania są cenne nagrody: wysokiej klasy samochody, komputery i tablety. Wszystko, co trzeba zrobić, to zbierać i rejestrować paragony fiskalne, nie tylko te od taksówkarzy.

narodowa-loteria-paragonowa

W związku z ogromną popularnością Narodowej Loterii Paragonowej, przedłużono czas jej trwania o pół roku. Zabawa wystartowała 1 października 2015 roku i miała skończyć się po 12 miesiącach, czyli z końcem września 2016 r. Okazało się jednak, że Polacy tak polubili darmową loterię, że zdecydowano o jej wydłużeniu o sześć miesięcy. Wg danych Ministerstwa Finansów, pod koniec września, łączna liczba zarejestrowanych paragonów wynosiła ponad 110 milionów.

Ogromna popularność tej gry spowodowana jest przede wszystkim tym, iż nie trzeba płacić za losy, zamiast których rejestruje się paragony fiskalne z dowolnej branży. Każdy z nas codziennie otrzymuje kilka i więcej takich kwitów, jednak większość z nas od razu je wyrzuca, albo ich w ogóle nie zabiera. Zdarzają się również nierzadkie przypadki, gdy sprzedawca nie wydaje dowodu zakupu. Dzięki tej akcji Administracja Podatkowa chce zmniejszyć liczbę takich właśnie nadużyć.

Do wygrania są samochody Opel Astra, laptopy Lenovo ThinkPad i tablety Apple iPad Air 2. Dodatkowo, raz na kwartał rozlosowywana jest nagroda specjalna, losowana pośród uczestników, którzy zgłosili do gry paragon z premiowanej branży – Opel Insignia. Od początku października do końca tego roku, taką branżą są przewozy taksówkarskie. Warto wziąć od kierowcy paragon za usługę – być może dzięki takiemu kwitkowi wygramy samochód.

Należy pamiętać, iż żeby wziąć udział w Narodowej Loterii Paragonowej, należy być osobą pełnoletnią, a rejestrowany paragon musi opiewać na 10 zł lub więcej. Więcej informacji można znaleźć w tym miejscu.

PIT

Powiązane artykuły