Wielu przedsiębiorców nie chce podejmować nowych współprac lub szukać intratnych kontrahentów z obawy o fundusze firmowe. Właściciele biznesów boją się, że ktoś wykorzysta ich ofertę, a nie ureguluje należności. Rozwiązaniem na każdą taką ewentualność jest faktoring bez regresu. Jeśli więc chcesz rozwinąć swoją firmę i zdobyć nowych klientów bez stresu i obaw, koniecznie przeczytaj ten artykuł.
Faktoring bez regresu – co to jest?
Jeżeli obawiasz się podpisania jakiegoś kontraktu, ponieważ uważasz, że firma może być niewypłacalna i nie chcesz ryzykować, z pomocą przyjdzie Ci faktoring. Polega on na tym, że faktor zwraca Ci należności, których nie uregulował współpracownik (firma, osoba z którą podpisałeś umowę). W skrócie, każda należność finansowa zostanie uregulowana, a terminy płatności i upominanie się o swoją gotówkę na zawsze znikną z Twojego kalendarza.
Na czym dokładnie polega faktoring?
Przykładowo, prowadząc firmę sprzedającą produkty fizyczne, faktoring zabezpiecza cię przed utratą towarów bez uregulowania przez kupującego płatności za nie. Inne rozwiązanie to na przykład zabezpieczenie płatności za usługi. Możesz również zabezpieczyć się w ten sposób przez startą pieniędzy od kontrahenta, który nagle ogłosił zawieszenie swojej działalności lub bankructwo. Wiele firm korzysta z faktoringu, ponieważ ryzyko, jakie wiąże się z rynkiem biznesu jest zbyt duże, by powierzać swoje pieniądze w obce ręce.
Kto może skorzystać z faktoringu bez regresu?
Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług faktora, na pewno chcesz upewnić się, czy przysługuje Ci taka możliwość. Faktoring bez regresu jest polecany przedsiębiorcom, którzy:
- chcą szybko otrzymać pieniądze ze sprzedaży swoich produktów lub usług i nie lubią czekać na przelewy lub dogrywać terminów na późniejszą spłatę,
- poważnie traktują swój biznes i nie mogą pozwolić sobie na ryzyko jakim jest 100% zaufanie kontrahentowi. Wolą ulokować pieniądze w swojej firmie i w razie nie udanej współpracy nie pozostać stratnym finansowo,
- planują poszerzyć działalność marki i zwiększyć zakres współprac, ale obawiają się, że nowi kontrahenci mogą wykorzystać ich zaufanie i nie zapłacić za współpracę,
- lubią monitorować finanse w firmie i chcą regularnie otrzymywać dostęp do monitorowania transakcji, jakie zawierane są w przedsiębiorstwie.
Jak więc można zauważyć, faktoring to nie tylko pewne zabezpieczenie interesów i funduszy naszej firmy, ale również deska ratunkowa w przypadku, gdy nagle kontrahenci, z którymi podpisaliśmy umowę przestaną być wypłacalni.