Wakacje na raty, czyli szybki sposób na spełnienie marzeń

Mówi się, że bez podróżowania życie byłoby nudne. Coś w tym jest, bo przecież na świecie jest tyle pięknych miejsc. Żyjąc w czasach, kiedy możemy dostać się w praktycznie każde z nich, to nic tylko pakować się i zwiedzać. Jednak w rzeczywistości nie jest to takie proste, bo przecież nie każdego z nas stać na dalekie wojaże, a takie wycieczki mogą obciążać domowy budżet. Nie oznacza to jednak, że mamy odkładać marzenia o podróżach, bo możemy skorzystać z oferty banku i wziąć pożyczkę. 

wakacje

Jak szukać kredytu na wakacje? 

Przede wszystkim musimy określić, jaka kwota nas interesuje, a później porównać oferty i wybrać najbardziej dla nas korzystną. Wszystko to możemy zrobić na spokojnie, w domu, bo w internecie znajdziemy wiele porównywarek kredytów, które wskażą nam najlepsze oferty i najniższe oprocentowanie. Jak już znajdziemy ofertę, która nas interesuje, wystarczy wypełnić wniosek i złożyć go, a następnie czekać na decyzję, która powinna być już w ciągu paru godzin. W ostatnich latach bardzo popularne stały się tzw. chwilówki, dzięki którym pieniądze bardzo szybko trafią na nasze konto. Trzeba jednak pamiętać, aby zwrócić całość wraz z odsetkami w wyznaczonym terminie. Jeżeli więc nie mamy stabilnej sytuacji finansowej, lepiej zrezygnować z takiego rozwiązania i dowiedzieć się o kredyt w naszym banku. Dużo placówek właśnie w okresie wakacyjnym ma ciekawe propozycje kredytów z niską ratą. 

Kolejnym rozwiązaniem jest sprawdzenie w biurze podróży, czy mają oferty wycieczek na raty. Wtedy nie musimy płacić od razu całości za wycieczkę, ale płatność zostanie rozłożona na kilka rat, często 0%. 

Dlaczego wakacje na kredyt to dobre rozwiązanie? 

Niektórzy z nas słysząc słowa kredyt na wakacje pukają się w czoło i śmieją pod nosem z tych, którzy to zrobili. Wydaje się to przecież być niezbyt mądrym rozwiązaniem, a mylnie uważa się, że te parę dni w raju będziemy spłacać do końca życia. Lepiej przecież co miesiąc odkładać pewną kwotę i za uzbierane w ten sposób pieniądze gdzieś wyjechać podczas urlopu. Łatwo się tak mówi, ale gorzej jest to wykonać, bo nieraz z przyczyn od nas niezależnych odłożone pieniądze rozejdą się na coś innego, a wymarzony urlop wciąż będzie tylko marzeniem. Biorąc pożyczkę w banku na korzystnych warunkach, szybko otrzymamy potrzebną nam kwotę, a raty nie będą wynosić majątku i nie będziemy kredytu spłacać przez lata. Są ludzie, którzy podróżują tylko w ten sposób – przed urlopem pożyczają z banku określona kwotę i całość spłacają w ciągu roku. Tym sposobem budżet domowy nie jest obciążony, a każde wakacje można spędzać w wymarzonym miejscu.

PIT

Powiązane artykuły