Liczysz na pożyczkę? Te 4 warunki musisz spełnić

Kiedy na Twojej drodze pojawiają się niespodziewane problemy z płynnością finansową, bądź jakiekolwiek nagłe wydatki, dodatkowej gotówki na ich pokrycie potrzebujesz jak najszybciej – w takiej sytuacji warto zastanowić się nad pożyczką!

warunki uzyskania pożyczki

Pożyczki pozabankowe, zarówno te w Internecie, jak i pożyczki w domu, cenione są przede wszystkim za szybki proces pożyczkowy, wygodę i minimum formalności. Ich dostępność nie sprawia jednak, że każdy może takie pieniądze dostać od ręki – każdy pożyczkobiorca zobowiązany jest do spełnienia konkretnych warunków, które w przypadku poszczególnych ofert mogą nieco się różnić, poniżej omówimy jednak te najczęściej spotykane.

#1 Musisz znajdować się w określonym przedziale wiekowym

Jednym z podstawowych wymagań jest wiek – oczywiście musisz mieć ukończone 18 lat, by móc zawrzeć umowę pożyczki, nie oznacza to jednak, że pozwoli Ci to na skorzystanie z każdej oferty. Każda firma pożyczkowa określa swoje własne warunki, na jakich przyznaje środki i często znajduje się w nich określony przedział wiekowy, który może, ale nie musi, zaczynać się od osiągnięcia pełnoletności – spotkać można się również z ofertami dostępnymi dopiero od 20 czy 21 roku życia, to samo dotyczy górnej granicy tego przedziału – wynosi ona często około 70-75 lat. Nie wystarczy więc być osobą dorosłą, by automatycznie spełniać warunki niezbędne do pozytywnego rozpatrzenia wniosku pożyczkowego.

#2 Musisz przedstawić wymagane dokumenty

Jeśli chodzi o formalności związane z szybkimi pożyczkami – są one ograniczone do absolutnie niezbędnego minimum. To właśnie dzięki temu możliwe jest osiągnięcie tak krótkiego czasu od złożenia wniosku do otrzymania pieniędzy – jest to możliwe już nawet tego samego dnia! Sprawia to, że liczba niezbędnych do przygotowania dokumentów również jest bardzo mała – w każdym przypadku niezbędne jest jednak posiadanie ważnego i niezniszczonego dowodu osobistego. Poza dokumentem tożsamości wymogi mogą różnić się w zależności od wybranej oferty – czasem wymagane może być na przykład zaświadczenie o zatrudnieniu lub osiąganych zarobkach.

#3 Musisz poprawnie wypełnić wniosek pożyczkowy

Może wydawać się to oczywiste, często jednak w pośpiechu pożyczkobiorcy nie przykładają należytej uwagi do wypełniania formularza dostępnego na stronie – jeśli jednak podane informacje będą błędne i nierzetelne, co zostanie wykazane w procesie weryfikacji, taki wniosek może zostać automatycznie odrzucony. Zawsze warto więc przed zatwierdzeniem wniosku jeszcze raz dokładnie przejrzeć, czy został on uzupełniony poprawnie!

#4 Musisz spełniać warunki stawiane przez pożyczkodawcę

Ponieważ każda firma pożyczkowa tworzy swoją własną ofertę, bardzo trudno stworzyć listę konkretnych wymagań, jakich możesz oczekiwać w każdym przypadku. Jeśli chodzi o pożyczki przyznawane online, podstawowym warunkiem jest najczęściej posiadanie osobistego konta bankowego z dostępem do bankowości elektronicznej – jest ono niezbędne nie tylko do przelania pieniędzy, ale też w czasie weryfikacji tożsamości. Innym wymogiem może być na przykład zdolność kredytowa – są oczywiście oferty bez BIK, ale w innych przypadkach dobra historia kredytowa nadal może być wymagana. Zawsze warto więc sprawdzić dokładne wymagania przed złożeniem wniosku, co pozwoli na ocenienie, czy otrzymanie takiej pożyczki jest w Twoim przypadku możliwe.

Jeśli gotówki potrzebujesz jak najszybciej, składanie wniosku o pożyczkę, której nie jesteś w stanie dostać, ponieważ nie spełniasz niezbędnych warunków, niepotrzebnie wydłuży cały proces i sprawi, że na otrzymanie pieniędzy będziesz czekać jeszcze dłużej. Szukaj więc ofert odpowiadającym Twojej sytuacji – rynek pożyczek pozabankowych jest bardzo rozbudowany, z pewnością będziesz więc w stanie znaleźć pożyczkę idealną właśnie dla Ciebie!

PIT

Powiązane artykuły