Ruszyła akcja informacyjna Szybki PIT

Ministerstwo Finansów przygotowało akcję „Szybki PIT” już po raz ósmy i jak co roku jest ona dużym ułatwieniem dla podatników, którzy chcą w miarę bezboleśnie rozliczyć swój podatek. Kampania informacyjna ruszyła 19 lutego i potrwa do połowy maja.

pit

Akcja ma na celu ułatwienie podatnikom rozliczenia i złożenia deklaracji podatkowych. Ministerstwo przygotowało m.in. dyżury telefoniczne ekspertów, dni otwarte w placówkach fiskusa (16 kwietnia), aplikację do łatwiejszego kontaktu z pracownikami skarbówek. W niektórych centrach handlowych na terenie całego kraju zostaną umieszczone mobilne punkty rozliczeń, w których będą dyżurować pracownicy urzędów skarbowych (11-13 marca).

Ministerstwo Finansów stawia na szybki przepływ informacji pomiędzy podatnikami a fiskusem. Oprócz specjalnych numerów telefonów z ekspertami na linii i aplikacji do komunikacji internetowej, urzędnicy będą również obecni na popularnym Facebooku. Ponadto przygotowano również tradycyjne plakaty i broszury informacyjne – powiedział Minister Finansów Paweł Szałamacha.

Urzędy, jak co roku, będą miały wydłużone godziny działania pod koniec okresu rozliczeniowego (czyli w drugiej połowie kwietnia) tak, by wszyscy podatnicy mogli odwiedzić swój urząd skarbowy w dogodnych dla siebie godzinach i złożyć zeznanie.

PIT

Powiązane artykuły