Akcja „Szybki PIT” w Mielcu

Urząd Skarbowy Mielec

W galerii handlowej Aura w Mielcu, mieszczącej się przy ulicy Biernackiego 1, w dniach 13, 14 i 15 marca odbyła się akcja Szybki PIT. Podatnicy mieli możliwość złożenia swoich deklaracji podatkowych drogą elektroniczną, sprawdzenia deklaracji wypełnionych samodzielnie oraz konsultacji w zakresie polskiego prawa podatkowego. W godzinach 12-18 nieprzerwanie Dyżur pełnili eksperci z Urzędu Skarbowego w Mielcu.

Celem akcji było przede wszystkim nakłonienie jak największej liczby podatników do wcześniejszego rozliczenia się ze Skarbem Państwa oraz zachęcenie petentów do rozliczania się drogą elektroniczną.

UWAGA! JUŻ CZAS ROZLICZYĆ PIT za 2018!: Kliknij i pobierz darmowy program

To już druga w tym roku inicjatywa ze strony Ministerstwa Finansów, mająca ułatwić płatnikom wypełnianie zeznań podatkowych. Przypominamy, że tydzień wcześniej Urzędy Skarbowe w całej Polsce przyjmowały interesantów w sobotę, w ramach dni otwartych.

Wszystkim podatnikom, którzy nie złożyli jeszcze PIT-u w Urzędzie Skarbowym w Mielcu, przypomina się, że dokonać tego mogą tradycyjnie, składając papierowe deklaracje w siedzibie placówki administracji skarbowej, listownie – wysyłając dokumenty Pocztą Polską lub kurierem, lub drogą elektroniczną. Termin składania formularzy upływa 30 kwietnia.

Komentarze

PIT