Urzędnicy pomagali w Przemyślu podczas zakupów

W dniach 13, 14 i 15 marca w godzinach 12-18 w galerii handlowej w Sanowa w Przemyślu, mieszczącej się przy ulicy Brudzewskiego 1 odbyła się akcja Ministerstwa Finansów – Szybki PIT.

Akcja ta miała na celu ułatwić podatnikom wypełnianie zeznań podatkowych oraz nakłonić jak największą ilość podatników do nie zostawiania obowiązku podatkowego na przysłowiową „ostatnią chwilę”. Dodatkowo petenci mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji. Można było uzyskać informacje na temat formularzy urzędowych, rozliczania podatku dochodowego za rok 2014 oraz ulg podatkowych. Ostatni temat cieszył się największym zainteresowaniem. Pracownicy Urzędu Skarbowego w Przemyślu doradzali z jakich ulg podatnik może skorzystać, tłumaczyli jak je wyliczyć i ująć w zeznaniu podatkowym oraz jakie dokumenty w tym celu skompletować.

To już druga taka akcja w tym roku podatkowym. W poprzedni weekend, w całej Polsce, w ramach Dni Otwartych petenci przyjmowani byli w soboty. Zainteresowanie obiema inicjatywami było tak duże, że wszystko w skazuje, że akcje tego pokroju mogą na stałe zagościć w polskim kalendarzu roku podatkowego.

PIT

Powiązane artykuły