Akcja „Szybki PIT” w Mielcu

W galerii handlowej Aura w Mielcu, mieszczącej się przy ulicy Biernackiego 1, w dniach 13, 14 i 15 marca odbyła się akcja Szybki PIT. Podatnicy mieli możliwość złożenia swoich deklaracji podatkowych drogą elektroniczną, sprawdzenia deklaracji wypełnionych samodzielnie oraz konsultacji w zakresie polskiego prawa podatkowego. W godzinach 12-18 nieprzerwanie Dyżur pełnili eksperci z Urzędu Skarbowego w Mielcu.

Celem akcji było przede wszystkim nakłonienie jak największej liczby podatników do wcześniejszego rozliczenia się ze Skarbem Państwa oraz zachęcenie petentów do rozliczania się drogą elektroniczną.

To już druga w tym roku inicjatywa ze strony Ministerstwa Finansów, mająca ułatwić płatnikom wypełnianie zeznań podatkowych. Przypominamy, że tydzień wcześniej Urzędy Skarbowe w całej Polsce przyjmowały interesantów w sobotę, w ramach dni otwartych.

Wszystkim podatnikom, którzy nie złożyli jeszcze PIT-u w Urzędzie Skarbowym w Mielcu, przypomina się, że dokonać tego mogą tradycyjnie, składając papierowe deklaracje w siedzibie placówki administracji skarbowej, listownie – wysyłając dokumenty Pocztą Polską lub kurierem, lub drogą elektroniczną. Termin składania formularzy upływa 30 kwietnia.

PIT

Powiązane artykuły