5,5 mln zwrotów PIT

Krajowa Administracja Skarbowa nie czeka ze zwrotem nadpłat podatku PIT podatnikom. Do końca okresu rozliczeniowego został miesiąc, a KAS zwróciła już na konto podatników ponad 5,5 mln zł.

rozliczenie podatkowe PIT


KAS informuje o masowych zwrotach podatku PIT, dokonanych na konta podatników. Magdalena Rzeczkowska, szefowa KAS informuje: „urzędy skarbowe dbają o to, by zwrot podatku szybko trafił na konto podatnika.

Dzięki wprowadzonym przez nas rozwiązaniom, podatnicy składający PIT elektronicznie, mogą otrzymać zwrot podatku już po kilku dniach od złożenia zeznania. Do tej pory administracja skarbowa zwróciła na konto podatników 5,5 mln zł nadpłaconego podatku. Z kolei podatnicy wpłacili dotychczas 921 mln zł, które wykazali w swoich zeznaniach jako podatek tzw. do zapłaty”.


Podatnikom, którym zależało na szybkim zwrocie PIT, rozliczyli się ze skarbówka drogą elektroniczną. Złożenie zeznania elektronicznie za pośrednictwem programów do rozliczeń lub rządowej usługi Twój e – PIT skrócił czas oczekiwania na zwrot nadpłaty z 90 do 45 dni.

PIT

Powiązane artykuły