Już 4 mln zgłoszeń w Loterii Paragonowej

Zainteresowanie trwającą od początku października br. Narodową Loterią Paragonową przerosło najśmielsze oczekiwania. W niespełna dwa tygodnie zarejestrowano ponad 4 miliony paragonów.

narodowa-loteria-paragonowa

Konkurs ma na celu zwiększenie świadomości Polaków w zakresie obowiązku wydawania paragonów przez sprzedających, a co za tym idzie, poprawę konkurencyjności w gospodarce i zmniejszenie szarej strefy. Szacuje się, że w naszym kraju przychody niezgłaszane do opodatkowania sięgają 400 mld złotych rocznie. Ekonomiści są zgodni co do faktu, że ograniczenie szarej strefy jest najprostszym sposobem na zmniejszenie deficytu budżetowego i poprawy rentowności polskiej gospodarki.

Nagrody jakie przewidziało Ministerstwo Finansów są niezwykle atrakcyjne, co naturalnie przyczynia się do ogromnego zainteresowania loterią. Do rozlosowania są 4 luksusowe samochody Opel Insignia, 12 Opli Astra, 72 laptopy Lenovo i aż 84 iPady. Warto dodać, że wszystkie nagrody są zwolnione z podatku, który, w przypadku wygrania jednego z samochodów, mógłby sięgnąć wielu tysięcy złotych.

W losowaniu biorą udział paragony za zakupy za min. 10 złotych. Na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl należy zgłosić paragon po zalogowaniu się do swojego konta, lub zarejestrować się jako nowy użytkownik podczas zgłaszania pierwszego paragonu. Warto pamiętać, by zachować wszystkie zgłaszane kwity, ponieważ w przypadku wygranej będą one podstawą do wydania nagrody.

Loteria trwa od 1.10.2015 do końca września 2016. Losowanie transmitowane jest przez TVP Regionalną oraz stronę loterii, gdzie można również sprawdzić wyniki i daty losowań. Najbliższe już 16 listopada.

PIT

Powiązane artykuły