Ministerstwo Finansów rekomenduje kontakty elektroniczne z KAS

Resort finansów zachęca społeczeństwo o korzystanie z form elektronicznych kontaktu i rozliczeń z jednostkami Krajowej Administracji Publicznej, a to wszystko w związku z rosnącą ilością zachorowań na COVID –19. W sytuacjach, gdzie nie ma możliwości załatwienia danej sprawy drogą on-line, podatnicy będą mogli skorzystać z usług stacjonarnie w urzędach skarbowych.

kontakty z urzędami przez internet

MF przypomina, że na stronie podatki.gov.pl znajduj się takie usługi jak e-Deklaracje i Twój e-PIT, które umożliwiają rozliczyć podatki drogą internetową, bez konieczności wychodzenia z domu. Z kolei na stronie biznes.gov.pl opisane są wszystkie elektroniczne usługi świadczone przez US, jak przykładowo: w jaki sposób elektronicznie złożyć wniosek i uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach oraz należnościach celnych. 

Ponad to Ministerstwo Finansów przypomina o możliwości i namawia do kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez e-PUAP i infolinie.

Krajowa Informacja Skarbowa podzieli się informacjami podatkowymi i celnymi przez telefon od poniedziałku do piątku od godziny 08:00 do 18:00:

  • 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych)
  • 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych)
  • +48 22 330 03 30 (z zagranicy)

Warto również pamiętać, że pytania można zadawać również drogą elektroniczną. Służy do tego formularz, który jest dostępny na Portalu Podatkowym. Wystarczy wybrać pozycję “Skontaktuj się z nami”, a następnie “Pytanie e-mail”.

PIT

Powiązane artykuły