Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa firm?

Czynności administracyjne związane z prowadzeniem kadr i płac bardzo często są nie tylko czasochłonne, ale i niezwykle uciążliwe dla przedsiębiorcy. W takich przypadkach stajemy przed wyborem – zatrudnić dodatkowego pracownika, który zajmie się ich obsługą lub też zlecić wykonywanie tych zadań zewnętrznej firmie. Outsourcing to coraz popularniejsza opcja i nic dziwnego, ponieważ zewnętrzna obsługa kadrowo-płacowa w Poznaniu to optymalne rozwiązanie dla każdej firmy.

Czym jest obsługa-kadrowo płacowa?

Obsługa kadrowo-płacowa firm to innymi słowy prowadzenie dokumentacji pracowniczej i wykonywanie szerokiego zakresu obowiązków związanych z kadrami i płacami.

Najczęstsze usługi kadrowo-płacowe to między innymi:

– przeprowadzanie rekrutacji,
– czynności związane z rozpoczęciem lub zakończeniem stosunku pracy,
– prowadzenie kartotek pracowników,
– rozliczanie urlopów,
– opracowywanie regulaminów miejsca pracy,
– kierowanie na wymagane badania lekarskie,
– wystawianie świadectw pracy i innych zaświadczeń,
– świadczenie doradztwa w zakresie pracy,
– przygotowanie i wysyłanie deklaracji PFRON,
– sporządzanie i przekazywanie dokumentacji do ZUS.

Ile kosztuje obsługa kadrowo-płacowa firmy?

Każdy, kto zastanawia się nad outsourcingiem obsługi kadrowo-płacowej firmy z pewnością zada sobie pytanie – ile to kosztuje? Otóż cennik obsługi kadrowo-płacowej to sprawa indywidualna, zależna od naszych potrzeb i preferencji. Najlepiej skontaktować się z profesjonalnym biurem rachunkowym, które przeprowadzi wycenę w oparciu o zakres wymaganych przez klienta działań.

Outsourcing kadr i płac – dlaczego warto?

Zlecenie obsługi kadrowo-płacowej poza firmę będzie wyjątkowo atrakcyjną opcją dla większości przedsiębiorców, pomimo konieczności poniesienia dodatkowych kosztów.

Prawo pracy oraz formalności z nim związane często są dość skomplikowane. Przepisy regularnie się zmieniają, a w natłoku obowiązków łatwo o błędy czy niedopatrzenia w dokumentacji. W związku z tym, obowiązki kadrowo-płacowe najlepiej zlecić profesjonalistom.

Obsługa kadrowo-płacowa w Poznaniu przede wszystkim zdejmuje z przedsiębiorcy część uciążliwych zadań. Dzięki outsourcingowi kadr i płac firma może zaoszczędzić cenny czas, a zamiast na żmudnej pracy nad dokumentacją skupić się prowadzeniu właściwej działalności.

Co więcej, nawet koszty zlecenia kadr i płac “na zewnątrz” w ostatecznym rozrachunku mogą się zwrócić. Korzystając z usług biura rachunkowego nie trzeba martwić się kosztami utworzenia i wyposażenia dodatkowego działu w firmie. Można także uniknąć wydawania wielkich sum na regularne dokształcanie pracowników w zakresie formalności prawnych. Nie będzie konieczne ponoszenie dodatkowych kosztów na drogie oprogramowanie systemów kadrowo-płacowych lub też konsultacje i doradztwo prawne.

Cała obsługa kadrowo-płacowa jest przekazana firmie, dla której takie obowiązki to codzienność, dlatego mamy pewność że cała dokumentacja zostanie wykonana sprawnie, starannie i przede wszystkim będzie zgodna z aktualnymi przepisami.

PIT

Powiązane artykuły