Ponad 4 mln deklaracji PIT rozliczonych przez fiskus

w 2021 r. z udziałem usługi Twój e-PIT automatycznie zaakceptowano ok. 4,3 mln rozliczeń PIT. Automatyczne zaakceptowanie oznacza akceptację bez udziału podatnika. To pół miliona więcej deklaracji podatkowych PIT-37 i PIT-38 niż rok temu.


Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa podsumowały tegoroczny okres rozliczeń rocznych. Potwierdził się wieloletni trend, który pokazuje, że z roku na rok coraz chętniej Polacy rozliczają się elektronicznie i wysyłają swój PIT za pośrednictwem internetu do urzędów skarbowych.


Z początkiem maja portal PUT.pl informował o tym, że prawie milion podatników więcej świadomie rozliczyło się poprzez rządową usługę Twój e-PIT niż rok temu. Z kolei przed końcem kwietnia portal pokazywał badania, z których wynika, że zdecydowana większość z nas rozlicza się od połowy lutego do marca. Jeśli korzystamy z ulg, to chcemy jak najszybciej otrzymać zwrot nadpłaty podatku z PIT i nie czekamy ze złożeniem zeznania do końca kwietnia.


5,8 mln zeznań PIT podatnicy świadomie złożyli w 2021 roku korzystając z Twój e-PIT. Znalazło się wśród nich :

  • 5,3 mln deklaracji PIT-37,
  • 199 tys. deklaracji PIT-28,
  • 170 tys. deklaracji PIT-38,
  • 78,9 tys. deklaracji PIT-36 oraz
  • 49,8 tys. oświadczeń PIT-OP.


Doliczając do tego 4,3 mln deklaracji PIT-37 i PIT-38, które po północy 30 kwietnia 2021 roku systemy informatyczne KAS uznały za automatycznie zaakceptowane otrzymujemy liczbę 10,1 mln e-PIT w usłudze Twój e-PIT.

PIT

Powiązane artykuły