Pożyczka gotówkowa w 15 minut – co jest sprawdzane?

Nagła potrzeba gotówki i to ‘na już’? Z pomocą przychodzą firmy pożyczkowe online, oferujące swoim klientom pożyczki w niecałe 15 minut. Jak wygląda sam proces? Jakie bazy są sprawdzane przed wypłatą pieniędzy? Sprawdź w tekście.

Procedura

Kwestia ta wygląda różnie w zależności od firmy pożyczkowej. Co ważne, większość firm posiada zautomatyzowane systemy weryfikacji klientów jak na przykład serwis chwillowki, dlatego cała procedura nie trwa zazwyczaj dłużej niż 1 minutę. W internecie znajdziemy również wiele firm, które przy złożeniu jednego wniosku, wysyłają zapytanie do kilku lub nawet kilkunastu firm. Pozwala to w prosty sposób porównać oferty wielu firm pożyczkowych. Wydawać się może, że wysyłanie zapytań, jednocześnie do wielu klientów będzie czasochłonne. Nic bardziej mylnego, zazwyczaj już po kilkudziesięciu sekundach otrzymujemy od nich odpowiedź. Wszystko po to, żeby pożyczki online trafiały do klientów w 15 minut.

Jakie bazy są sprawdzane?

Najczęściej weryfikacja dotyczy sprawdzenia historii kredytowej klienta oraz wszystkich danych osobowych podanych w czasie rejestracji. Przed analizą wniosku kredytowego, należy potwierdzić Swoje dane osobowe, zazwyczaj odbywa się to poprzez przelew bankowy niewielkiej kwoty (1 grosz) na konto firmy pożyczkowej. Koniecznie musi on być dokonany z prywatnego konta bankowego osoby starającej się o pożyczkę. Tylko w ten sposób, firma pożyczkowa może zweryfikować dane klienta. Pożyczki online to szybki sposób na pożyczenie nawet dużej ilości pieniędzy. Proces ten wymaga jednak weryfikacji klienta w bazach. Jakie to bazy?

  • BIK – Biuro Informacji Kredytowej,
  • BIG – Biura Informacji Gospodarczej,
  • KRD – Krajowy Rejestr Długów,
  • rejestr dłużników ERIF,
  • inne bazy dłużnicze.

Pożyczka online z negatywnym BIK

Jeśli pożyczkobiorca ma negatywne wpisy w jakiejkolwiek z wyżej wymienionych baz, może mieć spory problem z uzyskaniem szybkiej pożyczki online. Większość firm pożyczkowych ma ściśle, określony z góry próg punktów BIK poniżej którego nie udziela pożyczek online. Większość takich firm zaleca klientowi w pierwszej kolejności wyjaśnienie i poprawienie swojej historii kredytowej, a dopiero później starania o pożyczkę online. Jest jednak na rynku kilka firm oferujących szybkie pożyczki online bez BIK KRD BIG. Wówczas wymagane mogą być jednak dodatkowe informacje, jak podanie miejsca zatrudnienia i wskazanie rodzaju umowy na jaką pracujemy. Mimo, że taki proces wymaga więcej naszego czasu, finalnie będziemy mogli cieszyć z kredytu. Można go przeznaczyć na bieżące zobowiązania lub wykorzystać w przyjemniejszy sposób np. wyjeżdżając na wakacje.

Jak spłacić szybką pożyczkę?

Szybkie pożyczki online to nie tylko krótki czas oczekiwania na przelew, ale również krótki termin spłaty. Pożyczki w 15 charakteryzuje przeważnie niewielka kwota oraz krótki okres spłaty. W większości firm nie wynosi on więcej niż 30 dni, w sporadycznych przypadkach jest to 60 lub 90 dni. Termin ten można oczywiście wydłużyć, będzie się to jednak wiązało z dodatkowo płatnymi przedłużeniami lub dodatkowymi opłatami za obsługę klienta. Przy szybkich pożyczkach online, umowę wraz z harmonogramem spłaty otrzymujemy najczęściej na skrzynkę mailową, dzięki temu mamy ciągle do niej dostęp. Będzie tam również wskazany numer konta, na który należy spłacić zobowiązanie.

PIT

Powiązane artykuły