Przekazanie 1% podatku – jak to zrobić?

Pomaganie może dawać wiele radości, może być też bardzo proste. Z roku na rok zwiększa się liczba osób, które wypełniając zeznanie podatkowe do Urzędu Skarbowego, przekazują 1% podatku na Organizację Pożytku Publicznego lub jej wybranego Podopiecznego potrzebującego leczenia i rehabilitacji. Wciąż jednak wiele osób nie wie jak przekazać 1% – utarło się przekonanie, że jest to trudna czynność. Nic bardziej mylnego. Poniżej przedstawiamy, jak przekazać swój 1% i prawidłowo wypełnić PIT.

1% podatku — kto może go przekazać?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami, 1% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

• płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych

• płatnicy podatku liniowego

• ryczałtowcy

• osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych (giełda i inne)

• osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości Reasumując, 1% podatku mogą przekazywać wszyscy wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38. Wystarczy dobra wola i chęć niesienia pomocy.

jeden procent podatku

Przekazanie 1% podatku — krok po kroku

Nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy skarbowej, aby przekazać 1% podatku — można to zrobić w kilku szybkich krokach: Wypełnij zeznanie podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 – oblicz dokładnie kwotę podatku, znajdź i wypełnij rubrykę “WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”.

W rubryce tej należy wpisać takie dane jak np.: Numer KRS: 0000270809 – nie trzeba już podawać pełnej nazwy Fundacji, wystarczy sam numer KRS, Dokładną kwotę, którą przekazujemy w ramach 1% podatku, Identyfikator subkonta, czyli nazwisko i numer Podopiecznego (w rubryce cel szczegółowy 1% podatku).

Fundacja Avalon funkcjonuje już wiele lat niosąc pomoc dzieciom i dorosłym z niepełnosprawnościami. Pieniądze przekazywane przez Darczyńców na rzecz Fundacji, jako tradycyjny przelew bankowy lub w formie 1%, pomagają Podopiecznym w leczeniu i procesie rehabilitacji. Zebrana kwota pozwala zrefundować między innymi: koszty rehabilitacji indywidualnej i w specjalistycznych ośrodkach, koszty operacji, związane z pobytem w szpitalu i późniejszej rekonwalescencji, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, zakup sprzętu ortopedycznego. Dowiedz się więcej jak przekazać 1 % podatku https://www.fundacjaavalon.pl/poradnik_subkonto/jak_przekazac_1_na_subkonto_.html

fundacja

Komu przekazać 1%?

Liczba potrzebujących pomocy z każdym rokiem rośnie. Swój 1% możemy przekazać na wybraną fundację czy stowarzyszenie, której działalność jest nam bliska i budzi nasz podziw i szacunek. Istnieje możliwość przekazania 1% podatku na konkretną osobę, która posiada subkonto w danej fundacji. Wtedy pomoc i przekazana kwota trafia bezpośrednio do tej osoby.

Przekazywanie 1% banalnie proste… podaruj odrobinę serca…

Przekazanie 1% podatku jest bardzo proste — wypełnienie formularza zajmuje minutę. Zachęcamy do zapoznania się z profilem działalności Fundacji Avalon. Podopiecznymi Fundacji są osoby z różnymi rodzajami schorzeń czy niepełnosprawności. Fundacja Avalon wspiera ich w codziennej walce o normalne życie i lepsze zdrowie. Dołącz do nas! Zostań Darczyńcą lub przekaż swój 1% podatku na rzecz Podopiecznych Fundacji Avalon.

PIT

Powiązane artykuły