Sto dwadzieścia milionów paragonów zarejestrowanych w Loterii

Ministerstwo Finansów, które nadzoruje przebieg Narodowej Loterii Paragonowej ogłosiło właśnie, że liczba zarejestrowanych paragonów od września 2015 roku, wynosi ponad 120 mln. To ponad 8,5 miliona zgłaszanych dowodów zakupu na miesiąc!

narodowa-loteria-paragonowa

We wtorek 13 grudnia, mieszkanka Warszawy odebrała trzynasty samochód, będący jedną z głównych nagród w paragonowej zabawie. Opel Astra został wylosowany za paragon opiewający na kwotę 175 zł za zakupy spożywcze. Do tej pory, rozlosowano łącznie 160 nagród.

Do wygrania, poza samochodami Opel Astra, są również laptopy Lenovo i iPady od firmy Apple. Dodatkowo, za zarejestrowane paragony z tzw. premiowanych branż, można wygrać nagrodę specjalną – Opla Insignię. W ostatnim kwartale tego roku, premiowaną gałęzią działalności gospodarczej są przewozy taksówkarskie.

Co ciekawe, popularność Narodowej Loterii Paragonowej sprawiła, iż Ministerstwo zdecydowało się stworzyć mobilną aplikację, która umożliwia wygodną rejestrację paragonów wprost ze smartfonów czy tabletów. Można ją pobrać z Google Play (dla urządzeń z systemem Android) oraz App Store (dla urządzeń ze stajni Apple).

Aby wziąć udział w Loterii, należy mieć ukończone 18 lat i posiadać paragon fiskalny na kwotę większą lub równą 10 PLN. Zasada jest taka, iż można rejestrować fiskalne dowodu zakupu tylko do końca miesiąca, w którym zostały wydane. Wyjątek od tej reguły stanowią paragony z premiowanej branży, które można zgłaszać przez okres trwania promocji, czyli trzy miesiące. Dla przykładu, dla usług taksówkarskich (okres premiowania tej branży to 01.09-31.12.2016), można rejestrować paragony, które zostały wydane od początku września do końca tego roku.

Więcej informacji na temat Narodowej Loterii Paragonowej, można znaleźć w tym artykule.

PIT

Powiązane artykuły