Szybki PIT w Płocku

W Płocku, w aż dwóch galeriach handlowych można było spotkać pracowników administracji skarbowej, podczas trwania akcji Szybki PIT. Wspominamy tu o mieszczącej się przy ulicy Wyszogrodzkiej 144 – galerii Wisła Płock oraz znajdującej się przy ulicy Tysiąclecia 2a – centrum Atrium Mosty Płock. Przypominamy, że w dniach 13, 14, 15 maca, w godzinach 12-18 eksperci tutejszej placówki skarbowej pełnili nieustannie dyżury. Ich głównym zadaniem było udzielania profesjonalnego doradztwa w zakresie rozliczeń podatkowych. Powszechnie wiadomo, że temat podatków jest bardzo obszerny. Poprzez wybór odpowiedniego formularza, po wypełnienie go, kończąc na temacie odliczeń podatkowych tzw. ulg.

Podczas trwania akcji wielu płatników skorzystało również z możliwości złożenia swojego zeznania podatkowego. Odbywało się to za pośrednictwem aplikacji do składania e-deklaracji. Spotkanie to miało charakter edukacyjno- informacyjny, ponieważ wielu płatników, którzy do tej pory rozliczali się tradycyjnie, na drukach papierowych mieli możliwość poznania zalet i sposobu działania systemu.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Informacje na ten temat można było znaleźć na portalach informacyjnych. Urząd Skarbowy w Płocku poinformował o akcji już pod koniec lutego. Popularność spotkania oraz liczba podatników zainteresowana ze skorzystania z tego rodzaju pomocy oferowanej przez Ministerstwo Finansów wskazuje na to, że w przyszłym roku możemy się spodziewać powtórzenia akcji.

PIT

Powiązane artykuły