Szybki PIT w centrum M1 Warszawa Marki

W galerii handlowej M1 w Markach Warszawskich przy ulicy Piłsudskiego 1 odbyła się akcja zachęcająca podatników do wcześniejszego rozliczania się ze Skarbem Państwa drogą elektroniczną. Akcja „Szybki PIT” bo o niej właśnie mowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród tutejszych podatników. Każdy petent miał możliwość zarówno sprawdzenia swojego zeznania podatkowego czy pozyskania informacji na nie jasne dla niego tematy lecz również złożenia PIT-u w postaci e-deklaracji.

Eksperci Urzędu Skarbowego w Warszawie udzielali doradztwa w zakresie podatku dochodowego. Można było dowiedzieć się z jakich formularzy dany podatnik powinien skorzystać, jak rozliczyć podatek czy zastosować ulgę podatkową. Ostatni temat cieszył się największym zainteresowaniem, ponieważ powszechnie wiadomo, że temat ulg i odliczeń jest dość obszerny.

Jak wcześniej wspomniano deklaracje składane były drogą elektroniczną, pozwoliło to zaznajomić płatników ze sposobem działania aplikacji oraz przekonania ich jak proste staje się za jej pośrednictwem wypełnianie i składanie dokumentów podatkowych. Każdy petent, który złożył w tych dniach formularz tą drogą, w ramach potwierdzenia otrzymywał UPO – Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Dokument ten jest świadectwem terminowego złożenia PIT-u.

Wszystkim płatnikom, którzy nie rozliczyli się jeszcze ze swoich dochodów, Urząd Skarbowy w Warszawie poleca skorzystanie z możliwości rozliczania się elektronicznie. Jest to wygodny sposób na złożenie dokumentów. Zmniejsza to również ilość często pojawiających się błędów, jak na przykład brak podpisu czy numeru NIP lub Pesel petenta.

PIT

Powiązane artykuły