Urzędnicy pomagali na Bielanach Wrocławskich

W galerii handlowej Auchan na Bielanach Wrocławskich przy ulicy Francuskiej 6, w dniach 13-15 marca, w godzinach 12-18 można było spotkać ekspertów fiskusa. Wszystko to w ramach akcji Ministerstwa Finansów pod nazwą Szybki PIT. Zadaniem pracowników administracji skarbowej było przede wszystkim nakłonienie podatników do wcześniejszego składania deklaracji podatkowych, pomoc im przy wypełnianiu zeznań oraz zaznajomienie petentów z systemem do składania PIT-ów drogą elektroniczną.

Podczas weekendu płatnicy mieli również możliwość złożenia swoich deklaracji drogą elektroniczną. Aby złożyć PIT elektronicznie podatnik był zobowiązany posiadać przy sobie: dowód osobisty, zeszłoroczną deklarację podatkową (lub znać dokładną kwotę pozyskanego przychodu w roku 2013), numer Pesel dziecka (w przypadku petentów chcących skorzystać z ulgi prorodzinnej) oraz znać wartość odliczeń ulg z których podatnik skorzystał na deklaracji z roku 2014.

Informacje o akcji pojawiły się na ponad dwa tygodnie przed ich rozpoczęciem, a nawet wcześniej. Na stronie Urzędu Skarbowego we Wrocławiu szczegółowe informacje pojawiały się już 9 lutego bieżącego roku. Całe przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród podatników, stąd spore szanse na powtórzenie akcji w przyszłym roku.

PIT

Powiązane artykuły