Akcja „Szybki PIT” w Głogowie

Drugi weekend marca tj. 13-15 upłynął pod znakiem akcji Szybki PIT. W centrum handlowym Carrefour, mieszczącym się przy ulicy Ks. Józefa Poniatowskiego 12 w Głogowie, w godzinach 12-18 można było skorzystać z pomocy pracowników administracji skarbowej.

Podczas tych dni podatnicy mieli możliwość skorzystać wiedzy ekspertów Urzędu Skarbowego w Głogowie oraz zapoznać się z system e-deklaracji poprzez złożenie swojego zeznania podatkowego drogą elektroniczną. Ponad to pracownicy administracji skarbowej udzielali rad na temat ulg podatkowych : z jakiej ulgi podatnicy mają możliwość skorzystać, czy jest to kwota odliczana od podatku czy od dochodu, jakie dokumenty należy w tym celu skompletować.

Akcja Ministerstwa Finansów cieszyła się wśród podatników ogromnym zainteresowaniem. Dokładna liczba złożonych deklaracji nie jest znana, jednak sądząc po kolejkach do stanowiska zamysł akcji Szybki PIT został osiągnięty i wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku również będziemy mieli możliwość skorzystania z takiej formy wsparcie, oferowanej przez Urząd Skarbowy w Głogowie.

PIT

Powiązane artykuły