Fiskus pomagał w Focus Mall Bydgoszcz

Urząd Skarbowy Bydgoszcz

Akcja Szybki PIT odbyła się w weekend 13-15 marca 2015r. Pracownicy Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy pełnili ciągły dyżur w godzinach 12-18 w centrum handlowym Focus Mall Bydgoszcz.

Przez trzy dni podatnicy mieli możliwość zaciągnięcia informacji na temat rozliczania podatku dochodowego pozyskanego w roku 2014, ulg podatkowych – jakie ulgi przysługują podatnikom? Czy są to wartości odliczane od pozyskanych dochodów czy od wartości podatku? Jakie dokumenty należy przedstawić aby z ulgi skorzystać? Dodatkowo istniała możliwość sprawdzenie poprawności wypełnionego przez petenta zeznania podatkowego lub złożenie go drogą elektroniczną, jeżeli płatnik jeszcze tego nie uczynił.

UWAGA! JUŻ CZAS ROZLICZYĆ PIT za 2018!: Kliknij i pobierz darmowy program

Szybki PIT cieszył się sporym zainteresowaniem. Informacje na temat akcji dostępne były z ponad dwutygodniowym wyprzedzeniem, sam Urząd Skarbowy w Bydgoszczy zamieścił na swojej stronie internetowej szczegółową informację na początku lutego bieżącego roku.

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku Ministerstwo Finansów wyjdzie ponownie z podobnymi inicjatywami. Przypominamy, że to już drugie tak nietypowe spotkania z pracownika fiskusa. Pierwszym były dni otwarte, kiedy to Urząd Skarbowy w Bydgoszczy przyjmował petentów w sobotę.

Komentarze

PIT