Fiskus pomagał w Focus Mall Bydgoszcz

Akcja Szybki PIT odbyła się w weekend 13-15 marca 2015r. Pracownicy Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy pełnili ciągły dyżur w godzinach 12-18 w centrum handlowym Focus Mall Bydgoszcz.

Przez trzy dni podatnicy mieli możliwość zaciągnięcia informacji na temat rozliczania podatku dochodowego pozyskanego w roku 2014, ulg podatkowych – jakie ulgi przysługują podatnikom? Czy są to wartości odliczane od pozyskanych dochodów czy od wartości podatku? Jakie dokumenty należy przedstawić aby z ulgi skorzystać? Dodatkowo istniała możliwość sprawdzenie poprawności wypełnionego przez petenta zeznania podatkowego lub złożenie go drogą elektroniczną, jeżeli płatnik jeszcze tego nie uczynił.

Szybki PIT cieszył się sporym zainteresowaniem. Informacje na temat akcji dostępne były z ponad dwutygodniowym wyprzedzeniem, sam Urząd Skarbowy w Bydgoszczy zamieścił na swojej stronie internetowej szczegółową informację na początku lutego bieżącego roku.

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku Ministerstwo Finansów wyjdzie ponownie z podobnymi inicjatywami. Przypominamy, że to już drugie tak nietypowe spotkania z pracownika fiskusa. Pierwszym były dni otwarte, kiedy to Urząd Skarbowy w Bydgoszczy przyjmował petentów w sobotę.

PIT

Powiązane artykuły