Akcja „Szybki PIT” w Grudziądzu

Akcja Szybki PIT odbyła się w weekend 13-15 marca w galerii handlowej Grudziądz. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach pełnili dyżur eksperci Urzędu Skarbowego w Grudziądzu. Przez trzy dni w godzinach 12-18 można było uzyskać informacje dotyczące poprawnego wypełniania deklaracji podatkowych, samego podatku dochodowego za rok 2014, ulg podatkowych oraz kompletowania dokumentów.

Głównym zadaniem pracowników administracji skarbowej było jednak zachęcenie podatników do wcześniejszego składania zeznań podatnych oraz korzystania z platformy do e-deklaracji – systemu wprowadzonego przez Ministerstwo Finansów w celu wypełniania i składania zeznań podatkowych drogą elektroniczną.

Jak donosi Urząd Skarbowy w Grudziądzu od 1 styczna z województwa kujawsko – pomorskiego napłynął już 1,1 mln deklaracji składanych właśnie tą metodą.

Sama akcja zyskała sympatię podatników, którzy otwarcie przyznawali, że rozwiązania takie jak dni otwarte czy Szybki PIT są bardzo pozytywnie postrzegane przez płatników. Nie ma co ukrywać, ze nadal wiele osób ma problemy z poprawnym wypełnieniem formularza a podczas takich dni można zasięgnąć fachowej informacji i pomocy. Entuzjazm podatników na tego typu rozwiązania pozwala przypuszczać, że w przyszłym roku z tego typu pomocy, również będzie można skorzystać.

PIT

Powiązane artykuły