5 powodów dlaczego warto rozliczyć się z US drogą elektroniczną

Obowiązek składania deklaracji z pozyskanych dochodów dotyczy wszystkich podatników. Wiąże się on często z trudem jaki wkładamy w poprawne wypełnienie wniosku oraz czasem jaki musimy poświęcić na jego złożenie. Aby rozliczenie się z fiskusem nie kojarzyło nam się już z trudem i stratą czasu Urząd Skarbowy proponuje na złożenie deklaracji podatkowej elektronicznie. Poniżej przedstawiamy 5 powodów dla których warto rozliczyć się właśnie w tą metodą.

1. Wypełnienie deklaracji podatkowej jeszcze nigdy nie było takie proste!
I to chyba niepodważalny aut platformy e-deklaracji. Aplikacja została stworzona właśnie w taki sposób aby ułatwić podatnikom rozliczanie się z fiskusem tak jak to tylko możliwe. Prosty i intuicyjny interfejs, przejrzysty układ okna aplikacji to tylko początek. Program do e-deklaracji pomaga podatnikowi w wypełnieniu zeznania podatkowego kierując go kolejno przez wszystkie pola i rubryki formularza. Zdarzyło Wam się zapomnieć o wpisaniu numeru NIP lub Pesel? Teraz jest to niemożliwe. Kolejno proszeni jesteśmy o wprowadzanie wszystkich danych.

2. Oszczędź czas na kolejkach.
Kolejki w Urzędzie Skarbowym i na poczcie to chyba nierozłączny element składania PIT-u. Dodatkowo im mniej czasu na złożenie deklaracji zostało tym kolejki dłuższe. E-deklaracja umożliwia wysłanie zeznania podatkowego drogą elektroniczną. Dzieje się to automatycznie po wypełnianiu przez Nas PIT-u. Dodatkowo nie musimy szukać adresu na jaki deklaracja ma zostać wysłania, program automatycznie wysyła zeznania do odpowiedniej placówki.

3. Równie bezpieczny.
Wielu podatników pewnie jednokrotnie zastanawiała się nad poprawnością działa systemu. Czy wysłanie PIT-u tą metodą daje gwarancję jego złożenia? Otóż tak! Platforma do składania e-deklaracji jest dopracowana a liczba korzystających z niej podatników z roku na rok wzrasta. Dodatkowo po wysłaniu deklaracji na maila otrzymujemy Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które jest urzędowym dokumentem potwierdzającym złożenie przez Nas deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym, w terminie.

4. Mniej błędów.
Jak wcześniej wspomniono podatnikom często zdarza się zapomnieć wpisać numer NIP lub Pesel ponieważ rubryki te znajdują się w górnej części formularza podatkowego i często o nich zapominamy. Dodatkowo w deklaracja papierowych często brakuje podpisu podatnika lub zwyczajnie pomylimy nasz NIP z NIP-em pracodawcy. Elektroniczne deklaracje niwelują większość prostych błędów jakie pojawiają się przy drukach papierowych. Program podpowiada które dane zamieścić w którym miejscu.

Oczywiście może się okazać, że pomylimy się w obliczeniach lub zapomnimy zamieścić w deklaracji jakich danych. Identycznie jak w przypadku deklaracji podatkowych papierowych tak i tu podatnikowi przysługuje możliwość złożenia korekty.

5. A to wszystko w domu.
Ta informacja chyba najbardziej przypadnie do gustu wszystkim tym osobom które cenią sobie swój czas. Platforma e-deklaracji dostępna jest przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę a cała procedura wypełnienia i złożenia deklaracji podatkowej odbywa się bez konieczności opuszczania mieszkania. Wystarczy, że znajdziemy chwilę wolnego czasu i usiądziemy wygodnie.

Przypominamy, że deklarację elektroniczne należy złożyć do 30 kwietnia. Nie złożenie deklaracji w terminie będzie traktowane jako uchylenie się przed obowiązkiem podatkowym oraz karą pieniężną z tego tytułu.

PIT

Powiązane artykuły