Jakie korzyści przynosi skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego?

Skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego to nie tylko szansa na spłacenie kilku zobowiązań przy korzystniejszym oprocentowaniu. Ten produkt bankowy przynosi także wiele innych profitów. Czy wiesz, co do nich należy? Jakie inne aspekty wpływają na to, że warto zdecydować się na takie zobowiązanie?

Kredyt konsolidacyjny dla wygody

Pamiętanie o kilku terminach płatności, a do tego kontrolowanie stanu zadłużenia, dla wielu stanowi pewną trudność. O wiele wygodniejszym i związanym z mniejszym ryzykiem jest zdecydowanie się na jedną ratę z kredytem konsolidacyjnym. Szansa na przeoczenie terminu płatności i naliczenie dodatkowych odsetek jest wówczas o wiele mniejsza. Dodatkowo plusem jest to, że posiadający taki kredyt oszczędza swój czas, a przy okazji pieniądze.

kredyt konsolidacyjny

Korzystniejsze oprocentowanie

Po zestawieniu poziomu oprocentowania tradycyjnego kredytu gotówkowego na dowolny cel w banku Santander i kredytu konsolidacyjnego nie trudno dostrzec, że z tą drugą opcją związane jest bardziej opłacalne oprocentowanie. Aby się o tym przekonać, wystarczy porównać poziomy Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania.

Koło ratunkowe podczas problemów finansowych

Kredyt konsolidacyjny może zostać przeznaczony na wcześniejszą spłatę innych, już zaciągniętych zobowiązań. Dzięki temu dług rozłożony zostanie na dłuższy czas, co w wielu przypadkach jest o wiele łatwiejsze do udźwignięcia.

Lepsza zdolność kredytowa

Zdecydowanie się na taki rodzaj pożyczenia pieniędzy korzystnie wpływa na budowanie dobrej historii w BIK. A to w przyszłości może pozytywnie rzutować na otrzymanie lepszych warunków związanych z uzyskaniem np. kredytu hipotecznego.

Zdolność kredytowa wzrasta także dlatego, ponieważ miesięczna rata kredytu jest zdecydowanie niższa niż kilku innych kredytów łącznie. Dzięki temu budżet domowy nie jest już tak nadwerężany i można sobie pozwolić na inne wydatki.

Więcej gotówki do dyspozycji

Choć jest to pewną oczywistością, to warto jednak zwrócić uwagę również na ten aspekt. Zdecydowanie się na kredyt konsolidacyjny sprawia, że osoba, która go zaciągnęła, ma więcej gotówki do wykorzystania. Takie dodatkowe pieniądze przydają się w wielu różnych sytuacja, np. podczas organizacji wesela, remontu mieszkania, czy kupna nowszego samochodu.

PIT

Powiązane artykuły