Kluczborska Galeria Miodowa pomagała podatnikom

W nowym centrum handlowym w Kluczborku, w ramach akcji Szybki PIT, dyżur pełnili eksperci tutejszego Urzędu Skarbowego. W galerii Miodowej, w godzinach od 12-18 można było skorzystać z pomocy zarówno przy wypełnianiu deklaracji podatkowych jak również zasięgnąć profesjonalnej rady. Jak donosi Opolska Izba Skarbowa, w ramach przeprowadzonej akcji, do Urzędu Skarbowego w Kluczborku wpłynęły 42 deklaracje elektroniczne.

Znacznie większa liczba petentów skorzystała ze wcześniej wspomnianego doradztwa. Najczęściej poruszanym tematem były zagadnienia dotyczące ulg podatkowych. Płatnicy pytali o rodzaje ulg z których mogą skorzystać, sposób ich odliczania oraz formalności w postaci kompletowania dokumentów.

Korzystając z okazji, przypominamy wszystkim podatnikom, którzy nie złożyli jeszcze deklaracji podatkowych z pozyskanych dochodów, że termin na ich złożenie mija 30 kwietnia. Nie wywiązanie się z obowiązku podatkowego traktowane jest przez kluczborską administrację skarbową jako uchylenie się przed tym obowiązkiem. W konsekwencji prowadzi to do nałożenia na petenta kary pieniężnej.

PIT

Powiązane artykuły