W Opolu odbyła się akcja Szybki PIT

Galeriami, które wzięły udział w akcji Ministerstwa Finansów – Szybki PIT w Opolu, były Galeria Ozimska mieszcząca się przy ulicy Ozimskiej 72 oraz Solaris Center przy placu Kopernika 16. W dniach 13-15 marca każdy podatnik miał możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa oraz sprawdzenia i złożenia deklaracji podatkowej.

Udział w akcji był całkowicie darmowy. Eksperci Urzędu Skarbowego z Opola pomagali zarówno w zapoznaniu się ze sposobem działania platformy do e-deklaracji jak również przy złożeniu PIT-u tą metoda. Na podstawie zaprezentowanych wyników przez Opolską Izbę Skarbową dowiadujemy się, że Opolanie w ramach akcji złożyli 215 deklaracji. Z województwa opolskiego wpłynęło ich łącznie ponad 300. Jeszcze większa liczba płatników skorzystała ze wspomnianych wcześniej konsultacji. Podatnicy zainteresowani byli zarówno tematem rozliczania podatku dochodowego, jak również ulgami. Nie dało się ukryć, że to właśnie drugi z tematów był najczęściej poruszany. Pracownicy administracji skarbowej w Opolu podpowiadali z jakich ulg podatnik może skorzystać, jak obliczyć wysokość ulgi oraz od jakiej kwoty należy ją odliczyć, jak również jakie dodatkowe dokumenty należy w tym celu przedstawić.

Na terenie województwa w akcji brały udział również Galeria Miodowa w Kluczborku oraz Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie – Koźlu.

Trzeba przyznać, że centrum handlowe to dość niestandardowe miejsce na złożenie deklaracji podatkowej, jedna Szybki PIT cieszył się ogromnym zainteresowaniem a podatnicy wykazywali sympatię to inicjatywy. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku możemy się spodziewać podobnych spotkań.

Urząd Skarbowy w Opolu przypomina podatnikom, którzy nie złożyli jeszcze swojej deklaracji podatkowej, że czas na jej złożenie mają do 30 kwietnia. PIT, tradycyjnie w postaci papierowej przyjmowany jest w siedzibie administracji skarbowej. Można go również wysłać pocztą lub kurierem. Tym podatnikom, którzy cenią sobie swój czas i wygodę zachęcamy do złożenia zeznania podatkowego drogą elektroniczną.

PIT

Powiązane artykuły