W Kędzierzynie Koźlu odbyła się akcja Szybki PIT

W galerii handlowej Odrzańskie Ogrody mieszczącej się przy ulicy Armii Krajowej 30 w Kędzierzynie – Koźlu odbyła się akcja składania PIT-ów. W dniach 13, 14, 15 marca, w godzinach 12-18 tutejsi płatnicy mieli możliwość złożenia deklaracji podatkowej drogę elektroniczną. Eksperci Urzędu Skarbowego w Kędzierzynie – Koźlu pomagali wszystkim zainteresowanym zaznajomić się z platformą e-deklaracji, oraz za jej pośrednictwem wypełnić i złożyć PIT. Jak donosi Opolska Izba Skarbowa w tych dniach do placówki administracji skarbowej wpłynęło 68 deklaracji.

Jeszcze większa liczba płatników skorzystała z fachowego doradztwa w zakresie podatków. Przedstawiciele urzędu skarbowego odpowiadali na pytania z zakresu doboru formularzy, rozliczania pozyskanych dochodów i ulg podatkowych. Ostatnie zagadnienie cieszyło się największym zainteresowaniem. Petentów interesowało jakie ulgi im przysługują, jak je uwzględnić w deklaracji podatkowej oraz jakie dokumenty skompletować.

Łącznie, z województwa opolskiego, napłynęło ponad 300 deklaracji. Duże zainteresowanie inicjatywą na pewno wpłynie na wprowadzenie akcji tego typu na stałe do polskiego kalendarza podatkowego.

Przypominamy, że jeżeli nie rozliczyliście się jeszcze ze Skarbem Państwa, macie na to czas do 30 kwietnia. Deklaracje można składać tradycyjnie, w siedzibie Urzędu Skarbowego w Kędzierzynie – Koźlu, listownie – za pośrednictwem poczty lub firmy kurierskiej, lub drogą elektroniczną.

PIT

Powiązane artykuły