Kredyt na zakup mieszkania z drugiej ręki

Nie tylko za kredyt hipoteczny można kupić mieszkanie z drugiej ręki. A wręcz niektórych mieszkań za ten rodzaj kredytu nie da się kupić. O jakie mieszkania chodzi? Nieruchomości z licytacji czy to urządzanych przez urząd miasta czy komornika. Dzieje się tak, ponieważ dokładna cena nie jest znana dopóki mieszkanie nie zostanie zlicytowane. Czy jest inna możliwość kupić takie mieszkanie na kredyt? Jest! Wystarczy wziąć kredyt gotówkowy.
kredyt na zakup mieszkania

Kredyt na 100 tysięcy złotych

Obecnie trochę łatwiej jest dostać kredyt gotówkowy na dużą kwotę niż kredyt hipoteczny na mieszkanie. Różnica jest choćby w celu. Biorąc kredyt gotówkowy możemy wziąć kredyt na dowolny cel, natomiast przy kredycie hipotecznym wskazujemy konkretne mieszkanie! Zatem jeśli interesuje nas nieruchomość sprzedawana na licytacji już sam fakt konieczności wskazania mieszkania i ustanowienia na nim hipoteki sprawia, że nie dostaniemy na nie kredytu hipotecznego.

W przypadku kredytów mieszkaniowych bank przez akt notarialny wpisuje w księdze wieczystej zastaw, czyli najczęściej wpisuje adnotację, że dopóki kredytobiorca nie spłaci kredytu za mieszkanie to jest ono własnością banku. Kiedy chcemy kupić mieszkanie z licytacji nie ma nawet pewności czy uda nam się je kupić oraz jakiej będzie wartości, a co dopiero nie możliwości dokonania wpisu w księdze wieczystej! Dlatego tego typu kredytu bank nam nie udzieli.

Do kredytu gotówkowego na kwotę na przykład 100 tysięcy złotych trzeba będzie najpewniej podać cel jak zakup mieszkania, ale nie ma problemu z otrzymaniem takiego „zwykłego” kredytu na sfinansowanie takiego zakupu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że ponieważ bank nie zakłada tu zabezpieczenia spłaty kredytu na nieruchomości to może być potrzebne dodatkowe zabezpieczenie kredytu jak na przykład żyrant. Oczywiście są też osoby, które samodzielnie będą miały wystarczającą zdolność kredytową do pożyczenia takiej kwoty. Bardziej szczegółowe oferty można znaleźć na tej stronie https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-na-100-tysiecy/.

Kredyt i co dalej?

Aby zostać uczestnikiem licytacji trzeba wpłacić wadium. Można je także sfinansować z tego kredytu. Jeżeli wylicytujemy mieszkanie za kwotę mniejszą niż wysokość wziętego kredytu to bez problemu będziemy mogli w wyznaczonym terminie opłacić zakup nieruchomości oraz pokryć koszty z tym związane, a być może nawet zostaną nam środki na remont. Wbrew pozorom 100 tysięcy złotych bardzo często na taki zakup wystarcza, zwłaszcza w małych miastach, gdzie ceny nieruchomości są niższe niż w wielkich aglomeracjach.

PIT

Powiązane artykuły