Lekcje z fiskusem w LO w Inowrocławiu

Uświadamianie młodzieży w kwestii systemu i prawa podatkowego w Polsce to pozytywny krok w stronę przedstawienia młodemu pokoleniu zasad i sposobu działania obowiązku podatkowego pod który już niebawem będą podlegać.

24 marca bieżącego roku, pierwszoklasiści Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu w ramach lekcji przedsiębiorczości odbyli spotkania z ekspertami tutejszego fiskusa.

Lekcja ta miała charakter informacyjno-edukacyjny. Młodzież miała okazję zapoznać się z takimi tematami jak na przykłada jakie rozróżniamy administracje państwowe w naszym kraju, jakie występują rodzaje podatków oraz ich podziały, co to jest ulga podatkowa, komu przysługuje i jak z niej skorzystać, jakie obowiązują formy składania zeznań podatkowych, co to jest e-deklaracja oraz jak zliczyć się przez Internet. Uczniowie mieli również możliwość wypełnienia przykładowego formularza podatkowego PIT-37.

Obok tematu podatkowego, który w tym okresie stoi na pierwszym planie, pracownicy Urzędu Skarbowego w Inowrocławiu zaznajamiali młodych Polaków z akcją „Weź paragon”. Nie każdy dorosły obywatel zdaje sobie sprawę z tego jak istotne jest prawidłowe i uczciwe rozliczanie się z pozyskanych dochodów ze Skarbem Państwa. Akcja „weź paragon” skierowana jest zarówno w interesie podatników jak samych palcówek fiskusa. Stąd inicjatywa zaznajomienie młodych obywateli z obowiązkami i prawami akie im przysługują w dorosłym życiu.

PIT

Powiązane artykuły