Loteria Paragonowa: Kolejne nagrody odebrane przez zwycięzców

Samochód Opel Astra trafił do pana Stefana z miejscowości Mścice (woj. zachodniopomorskie). Jest to już czwarta sztuka tego modelu, która została rozlosowana w trwającej już prawie pół roku zabawie. Niedawno urzędniczka z Częstochowy wylosowała nagrodę specjalną – Opla Insignię.

narodowa-loteria-paragonowa

Pan Stefan gra od samego początku, tj. od października i co miesiąc rejestruje regularnie fiskalne dowody zakupu. Kluczyki do samochodu wręczył mu wiceminister finansów Wiesław Jasiński, dziękując jednocześnie za zaangażowanie w grę i rejestrację paragonów.

Mija już szósty miesiąc trwania Loterii, pomimo słabnącego zainteresowania, miesięcznie rejestruje się około 10 milionów paragonów. Do rozlosowania zostało jeszcze osiem Opli Astra, trzy Ople Insignia, kilkadziesiąt komputerów przenośnych Lenovo i iPady od Apple. Wszystkie nagrody są zwolnione z podatku, a samochody posiadają dodatkowo ubezpieczenie OC i AC opłacone na rok.

Minister Jasiński przypomniał, że Loteria Paragonowa jest jednym ze sposobów na uszczelnienie systemu podatkowego. Co roku budżet państwa traci miliardy złotych na nieopodatkowanych transakcjach. Walka z nieuczciwymi podmiotami, które m.in. nie wydają dowodów zakupu, jest trudna, ponieważ Administracja Podatkowa nie ma dostatecznie dużo środków na kontrole, łatwiej więc jest edukować obywateli, niż sprawdzać ich uczciwość.

PIT

Powiązane artykuły