Szybszy zwrot podatku dla rodzin wielodzietnych

rodzice z dzieckiem

Ministerstwo Finansów uruchomiło specjalną, przyspieszoną procedurę zwrotu nadpłaconego podatku da wielodzietnych rodzin, które dokonają rozliczenia przez internet. Naczelnicy urzędów skarbowych będą mieli trzydzieści dni na zwrot nadpłaty. Pomóc w tym ma specjalna aplikacja informatyczna.

rodzice z dzieckiem

Rodziny wielodzietne w naszym kraju nie są zazwyczaj zamożne, a ich budżet jest ograniczony. Dlatego szybki zwrot podatku jest dla nich niezwykle istotny, z punktu widzenia utrzymania płynności finansowej. Ministerstwo Finansów poinformowało naczelników urzędów skarbowych o konieczności sprawnego przeprowadzenia takich operacji.

Warunkiem do otrzymania szybkiego zwrotu podatku jest złożenie deklaracji elektronicznie. Urzędnicy mogą na bieżąco monitorować wpływające do nich PIT-y, pod kątem skorzystania przez podatnika z ulgi prorodzinnej w takim zeznaniu. Dzięki temu szybki zwrot w ciągu 30 dni jest możliwy. Osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny, które złożyły PIT przez internet, ale nie rozliczają ulgi prorodzinnej, również mogą skorzystać z ułatwień. Wystarczy, że powiadomią o posiadaniu takiej karty swój urząd skarbowy.

Komentarze