Szybszy zwrot podatku dla rodzin wielodzietnych

Ministerstwo Finansów uruchomiło specjalną, przyspieszoną procedurę zwrotu nadpłaconego podatku da wielodzietnych rodzin, które dokonają rozliczenia przez internet. Naczelnicy urzędów skarbowych będą mieli trzydzieści dni na zwrot nadpłaty. Pomóc w tym ma specjalna aplikacja informatyczna.

rodzice z dzieckiem

Rodziny wielodzietne w naszym kraju nie są zazwyczaj zamożne, a ich budżet jest ograniczony. Dlatego szybki zwrot podatku jest dla nich niezwykle istotny, z punktu widzenia utrzymania płynności finansowej. Ministerstwo Finansów poinformowało naczelników urzędów skarbowych o konieczności sprawnego przeprowadzenia takich operacji.

Warunkiem do otrzymania szybkiego zwrotu podatku jest złożenie deklaracji elektronicznie. Urzędnicy mogą na bieżąco monitorować wpływające do nich PIT-y, pod kątem skorzystania przez podatnika z ulgi prorodzinnej w takim zeznaniu. Dzięki temu szybki zwrot w ciągu 30 dni jest możliwy. Osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny, które złożyły PIT przez internet, ale nie rozliczają ulgi prorodzinnej, również mogą skorzystać z ułatwień. Wystarczy, że powiadomią o posiadaniu takiej karty swój urząd skarbowy.

PIT

Powiązane artykuły