Płatności online za podatki, faktury, rachunki i polisy. Wyzwanie, czy rozwiązanie?

Szybkie płatności online znajdują dziś zastosowanie nie tylko w serwisach i sklepach online. Ze względu na sygnalizowane przez konsumentów potrzeby stają się też coraz powszechniejsze u masowych wystawców faktur jak wszelkiego rodzaju instytucje, urzędy miast, czy dostawcy energii bądź towarzystwa ubezpieczeniowe. Stanowią odpowiedź nie tylko na potrzeby petentów, ale pozwalają usprawnić wewnętrzne procesy.

Masowi wystawcy faktur, jak rozmaite instytucje, urzędy, ubezpieczyciele, czy dostawcy energii będąc adresatami płatności najczęściej korzystają z systemów bakowych, za pomocą których przyjmują wpłaty na wirtualne rachunki bądź dedykowane klientom, czy też abonentom subkonta. Sięgając po rozwiązania operatorów płatności takich jak Dotpay, masowi wystawcy faktur zyskują nie tylko wsparcie dla wyżej wymienionych rozwiązań, ale przede wszystkim dodatkowe funkcjonalności umożliwiające swobodne dysponowanie gromadzonymi środkami. Przykładowo, z funkcjonalnością Masscollect Dotpay wpływające opłaty mogą być automatycznie kierowane do zaksięgowania i wypłaty na dedykowane poszczególnym abonentom wirtualne numery rachunków bankowych. Rozwiązanie to umożliwia automatyzacje całego procesu księgowania, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów szybkości obsługi natychmiastowych transakcji Pay-By-Link. Funkcjonalność przynosi korzyści zarówno płacącym, jak i sprzedawcom usług. Tym pierwszym daje bowiem możliwość realizacji szybkiej płatności z dowolnego miejsca i urządzenia (od komputera stacjonarnego po smartfon), adresatom płatności gwarantuje zaś pełną automatyzacje procesu. Inne opcje to chociażby funkcjonalność umożliwiająca generowanie linków do płatności na określoną kwotę oraz wstawianie ich do faktur dla klientów.

Rozwiązanie daje możliwość wysyłania poszczególnym klientom faktur z zaszytym linkiem do płatności za pośrednictwem Dotpay, czy też wstawiania dedykowanych linków płatności bezpośrednio w mailu lub SMS do klientów. Takie rozwiązanie nie tylko usprawnia proces płatności, ale także pozwala masowym wystawcom faktur na wejście w obszar m-commerce, a tym samym na wyjście naprzeciw potrzebom konsumentów. Dzięki temu wpłata może być bowiem realizowana nie tylko z komputera stacjonarnego, ale także z urządzeń mobilnych (od smartfona po tablet) przy zachowaniu tego samego poziomu wysokiego komfortu w procesie realizacji płatności.

Redakcja:

www.dotpay.pl - przelewy przez internet

PIT

Powiązane artykuły