Lubelscy urzędnicy pomagali podczas zakupów

Przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Lublinie byli do dyspozycji podatników w weekend 13-15 marca. W godzinach 12-18 w galeriach handlowych Plaza przy ulicy Lipowej 13 oraz Lubelskim Atrium-Felicity przy alei Witosa 32, nieprzerwanie dyżur pełnili eksperci fiskusa.

Ich głównym zadaniem było udzielanie informacji na temat rozliczania podatku dochodowego, doboru stosownych formularzy, ulg podatkowych oraz wymaganych w tym zakresie dokumentów. Dodatkowo petenci mieli możliwość sprawdzenia poprawności wypełnionego przez siebie formularza urzędowego, a Ci którzy jeszcze nie rozliczyli się ze Skarbem Państwa mogli zapoznać się z systemem do e-deklaracji i za jego pośrednictwem, pod okiem pracowników urzędu, wypełnić i złożyć swoją deklaracje podatkową. Każdy podatnik, który zdecydował się na to rozwiązanie otrzymał w formie potwierdzenia złożenia dokumentów UPO- Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

Informacje na temat akcji można było znaleźć na wielu portalach informacyjnych, w tym również na stronie Urzędu Skarbowego w Lublinie. Przedsięwzięcie cieszyło się zarówno popularnością wśród płatników- wiele osób skorzystało z możliwości rozliczenia się podczas robienia zakupów, oraz zyskało na sympatii wszystkich tych petentów, którzy wcześniej mieli problem z wypełnieniem swojej deklaracji.

PIT

Powiązane artykuły