Szybki PIT w gorzowskiej galerii Ascana

Podczas weekendu 13-15 marca w galerii handlowej Ascana w Gorzowie Wielkopolskim, która mieści się przy ulicy Konstytucji 3 Maja 102 można było skorzystać z pomocy ekspertów tutejszego Urzędu Skarbowego. Podczas tych dni podatnicy mieli możliwość bezpłatnie skorzystać z całej palety oferowanych usług. Począwszy od wypełniania deklaracji podatkowych przez przedstawicieli administracji skarbowej, po porady i konsultacje dotyczące rozliczania podatku dochodowego za rok 2014, kończąc na profesjonalnym doradztwie finansowym.

Petenci chcący złożyć swoje zeznanie podatkowe mieli również możliwość zaznajomienie się z platformą Ministerstwa Finansów – e-deklaracją, albowiem to właśnie za jej pośrednictwem, z pomocą pracowników fiskusa, płatnicy wypełniali i składali swoje rozliczenia.

Przypominamy, że pod możliwość złożenia deklaracji drogą elektroniczną podlegają wszyscy podatnicy. W tym celu należy pobrać z oficjalnej strony Ministerstwa Finansów, stosowną wtyczkę, zainstalować ją na własnym komputerze a następnie postępując krok po kroku według wytycznych programu, wypełnić deklarację podatkową. System oferuje możliwość wypełnienia ponad czterdziestu formularzy, co stanowi praktycznie większość dostępnych dokumentów urzędowych. E-deklaracja przystosowana jest zarówno pod osoby fizyczne jak i prawne.

Akcja Szybki PIT zyskała za sympatii podatników, którzy z niej skorzystali. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Ministerstwo Finansów w przyszłym roku wyjdzie do płatników z podobną inicjatywą.

PIT

Powiązane artykuły