Opolskie US pomagały w galeriach handlowych

Weekend 13-15 marca upłynął dla opolan pod znakiem akcji Szybki PIT. W 4 centrach handlowych na terenie Opolszczyzny dyżury pełnili eksperci fiskusa. Ich zadaniem była przede wszystkim pomoc podatnikom w poprawnym wypełnieniu i złożeniu deklaracji podatkowych.

Akcja szybki PIT przeprowadzona była w czterech galeriach handlowych na terenie Opolszczyzny. Pracowników administracji skarbowej można było spotkać:
w Opolu w galeriach Solaris oraz Tesco,
w Kędzierzynie Koźlu w galerii Odrzańskie Ogrody
w Kluczborku w galerii Miodowej.

Celem akcji Szybki Pit było przede wszystkim zachęcenie jak największej ilości opolskich podatników do wcześniejszego złożenia zeznania podatkowego oraz przekonania ich do systemu e-deklaracji, który pozwala na rozliczenie się z fiskusem drogą elektroniczną.

Pracownicy administracji skarbowej nie tylko pomagali w poprawnym wypełnieniu PIT-u lecz służyli również swoją wiedzą. Można było zaczerpnąć informacji na temat formularzy, ulg podatkowych, zwolnień i odliczeń oraz sprawdzić poprawność wypełnionego przez siebie zeznania. Dodatkowo każdy podatnik miał możliwość złożenia swojego PIT-u drogą elektroniczną. Pracownicy fiskusa zapoznawali Opolan z możliwościami platformy e-deklaracji oraz krok po kroku pomagali im w wypełnieniu i wysłaniu e-formularza. Wymagane jednak było aby każdy podatnik, chętny do złożenia elektronicznego PIT-u posiadał zeszłoroczne zeznanie podatkowe lub znał kwotę pozyskanych przez siebie przychodów w roku 2013. Jest to jedna z podstawowych informacji niezbędna do weryfikacji petenta przez platformę Ministerstwa Finansów. Cała akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem i zainteresowanie ze strony mieszkańców Opolszczyzny. W ciągu trzech dni jej trwania wypełnionych i wysłanych zostało łącznie 325 deklaracji podatkowych.
Jak donoszą szczegółowe dane przedstawione przez Opolską Izbę Skarbową, Urząd Skarbowy w Opolu zarejestrował 215 elektronicznych deklaracji podatkowych. Urząd Skarbowy w Kędzierzynie-Koźlu 68 a Kluczborska placówka skarbowa 42 e-deklarację.
Deklaracje drogą elektroniczną można składać do 30 kwietnia, przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Wszystkie szczegółowe informacje oraz dostęp do platformy e-deklaracji odbywa się za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Ministerstwa Finansów.

Osoby, które wolą złożyć deklarację PIT osobiście, informujemy że od 1 kwietnia wszystkie Urzędy Skarbowe na Opolszczyźnie ujednolicają godziny otwarcia i będą czynne w poniedziałki od 7:30 do 18:00 natomiast w pozostałe dni od 7:30 do 15:30.

PIT

Powiązane artykuły