Stalowa Wola wzięła udział w akcji Szybki PIT

W weekend 13-15 marca w całej Polsce można było złożyć swojej zeznanie podatkowe w centrach handlowych. W województwie podkarpackim wyznaczona aż pięć taki placówek. Eksperci fiskusa prowadzili dyżury w godzinach 12-18, w galeriach w Rzeszowie, Przemyślu, Mielcu i Stalowej Woli. W Stalowej Woli PIT było można złożyć w Galerii Prima, mieszczącej się przy ulicy Okulickiego 16c.

Akcja cieszyła się wśród podatników ogromnym zainteresowaniem. Petenci nie tylko mieli możliwość zapoznania się z aplikacją do składania e-deklaracji, lecz również złożenia swoich dokumentów właśnie drogą elektroniczną.

Dodatkowo w ramach w tej inicjatywy każdy płatnik mógł skonsultować swoje zeznanie podatkowe w pracownikami Urzędu Skarbowego w Stalowej Woli. Udzielano odpowiedzi na pytania z zakresu polskiego prawa podatkowego. Wśród najpopularniejszych znajdowały się te dotyczące ulg podatkowych. Petenci pytali o rodzaje ulg podatkowych, możliwość skorzystania z nich, sposób obliczania i uwzględniania w dokumentach podatkowych oraz kompletowanie załączników.

Wszystkim podatnikom, którzy nie złożyli jeszcze deklaracji z pozyskanych w ubiegłym roku dochodów przypominamy, że dokonać tego można w sposób tradycyjny, składając papierową deklarację w placówce Urzędu Skarbowego w Stalowej Woli, wysłać w postaci listu, za pośrednictwem firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej oraz drogą elektroniczną. E-deklarację polecamy wszystkim tym petentom, którzy cenią sobie wygodę oraz swój czas. Jest to rozwiązanie dostępne dla każdego podatnika, po wcześniejszym zalogowaniu się do systemu. Szczegółowe informacje na ten temat, znajdą Państwo na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

PIT

Powiązane artykuły