„Szybki PIT” w dwóch rzeszowskich galeriach

W Rzeszowie akcja Szybki PIT odbyła się w dwóch centrach handlowych. Rzeszowskich ekspertów Urzędu Skarbowego spotkać było można w galeriach Millenium Hall przy alei Kopisto 1 oraz Galerii Rzeszów, która mieści się przy alei Piłsudskiego 44. Bezpłatne konsultacje odbywały się 13, 14 i 15 marca w godzinach 12-18.

Petenci mieli zarówno możliwość zaznajomienia się z systemem do składania deklaracji podatkowych drogą elektroniczną lecz również mogli je tą metodą złożyć pod okiem pracowników administracji skarbowej. Ponad to, każdy zainteresowany mógł uzyskać profesjonalne rady i informacje na temat polskiego prawa podatkowego. Obok pytań dotyczących formularzy urzędowych i rozliczania dochodów uzyskanych w ubiegłym roku, znaczącą większość stanowiły pytania dotyczące ulg podatkowych. Petenci pytali o rodzaje przysługujących obniżeń, sposób ich wyliczania i uwzględniania w deklaracji oraz wymagane dokumenty w celu skorzystania z nich.

Z akcji skorzystało wiele osób. Podatnikom inicjatywa najwidoczniej przypadła do gustu, a przypominamy, że to już druga taka akcja w tym roku – pierwszą były Dni Otwarte, w ramach, których płatnicy przyjmowani byli również w soboty.

Przypominamy, że na złożenie deklaracji podatkowej podatnicy mają czas do 30 kwietnia. Zeznania przyjmowane są zarówno tradycyjnie, w siedzibie Urzędu Skarbowego w Rzeszowie, jak również listownie i drogą elektroniczną.

PIT

Powiązane artykuły